על הספה - פורומי מומחים

פורום אבחונים

התפחות תינוק בן חודש וחצי

פורום אבחונים

פורום אבחונים מנהלת פורום ד"ר רונית רוט חנניה
פסיכולוגית התפתחותית מומחית, מוכרת ע"י משרד הבריאות. סיימה פורום אבחונים
לימודי תואר שני ושלישי בארה"ב, עם התמחות ממוקדת באבחון והתערבות בגיל הרך בארה"ב ובישראל. עובדת מזה מספר שנים כפסיכולוגית התפתחותית בכירה במכון להתפתחות הילד וכן כמרצה בתכנית לתארים מתקדמים בפסיכולוגיה התפתחותית (אוניברסיטת חיפה, המכללה האקדמית תל-אביב יפו. אבני דרך הינו מרכז התפתחותי להתערבות מוקדמת. הצוות המקצועי שלנו מגיע הביתה ונותן את הטיפולים בסביבה הטבעית של הילד.

הפורום עוסק באבחונים של ילדים: אילו סוגים של אבחונים קיימים וכיצד יודעים איזה אבחון מתאים ומתי? כיצד קוראים ומבינים את תצאות האבחון? מתי כדאי לפנות לאבחון וכמה זמן אורך התהליך?

תחומי הפורום:

* אבחונים של ילדים.
* סוגי איבחונים.
* איזה איבחון מתאים ומתי.
* קריאת תוצאות האיבחון.
* מתי כדאי לפנות לאבחון ואיך....

הפורום אינו מהווה תחליף להתייעצות עם איש מקצוע ואינו מספק אבחון או טיפול, אלא מהווה מקום לקבלת תמיכה והכוונה.

כל מה שצריך לדעת על אבחונים

שאלה:  התפחות תינוק בן חודש וחצי  -  (מודאגת)


שלום,הבן שלי בן חודש וחצי ולאחרונה שמתי לב שהוא אינו מחייך בכלל וגם יוצר קשר עין למספר שנויות בנוסף לזה הוא די לא רגוע בוכה הרבה (חושבת אולי זה הגזים) יש לו אחות תאומה שהיא כן יוצרת קשר עין יותר ממוקד וגם מחייכת וגם יותר רגועה.. אני ממש מודאגת האם כדי לפנות ליעוץ? או שבגיל הזה מוקדם להגיד משהו?

תשובה:  התפחות תינוק בן חודש וחצי - (צוות אתר על הספה)


בוקר טוב אמא טריה, שישה שבועות זה מאוד מוקדם, את לא צריכה להיות מוטרדת כרגע ובטח לא לבצע השוואות. אני מציעה לשוחח עם האחות בטיפת חלב, היא תראה את הבן שלך ותיתן לך אינדיקציה טובה עם הניסיון שיש לה. זה גם לא נכון לבצע השוואה בין 2 ילדים בגיל כל כך צעיר, כל תינוק מתפתח בקצב שלו, בהצלחה
 X