על הספה - פורומי מומחים

פורום אבחונים

התפתחות של ילד בן 5

פורום אבחונים

פורום אבחונים מנהלת פורום ד"ר רונית רוט חנניה
פסיכולוגית התפתחותית מומחית, מוכרת ע"י משרד הבריאות. סיימה פורום אבחונים
לימודי תואר שני ושלישי בארה"ב, עם התמחות ממוקדת באבחון והתערבות בגיל הרך בארה"ב ובישראל. עובדת מזה מספר שנים כפסיכולוגית התפתחותית בכירה במכון להתפתחות הילד וכן כמרצה בתכנית לתארים מתקדמים בפסיכולוגיה התפתחותית (אוניברסיטת חיפה, המכללה האקדמית תל-אביב יפו. אבני דרך הינו מרכז התפתחותי להתערבות מוקדמת. הצוות המקצועי שלנו מגיע הביתה ונותן את הטיפולים בסביבה הטבעית של הילד.

הפורום עוסק באבחונים של ילדים: אילו סוגים של אבחונים קיימים וכיצד יודעים איזה אבחון מתאים ומתי? כיצד קוראים ומבינים את תצאות האבחון? מתי כדאי לפנות לאבחון וכמה זמן אורך התהליך?

תחומי הפורום:

* אבחונים של ילדים.
* סוגי איבחונים.
* איזה איבחון מתאים ומתי.
* קריאת תוצאות האיבחון.
* מתי כדאי לפנות לאבחון ואיך....

הפורום אינו מהווה תחליף להתייעצות עם איש מקצוע ואינו מספק אבחון או טיפול, אלא מהווה מקום לקבלת תמיכה והכוונה.

כל מה שצריך לדעת על אבחונים

שאלה:  התפתחות של ילד בן 5  -  (אילנית)


שלום הילד שלי היום בן 5 בגן חובה כבר מגיל קטן ראינו שהוא יודע לעשות דברים שבני גילו לא יכלו לעשות ההבנה שלו מדהימה אותי כל פעם מחדש הבן שלי היום יודע לקרוא יודע מזה קמץ פתח וכו באנגלית מכיר את כל האותיות כולל הקטנות וגם שם התחיל לחבר בניסיון לקרוא חשבון הוא עושה בראש תרגילים כמו 10+19 = ישר מחשב בראש 29 ומבין 10,000 יותר גדול מ1000 וכו כפל כבר יודע חלק גדול ומבין את המשמעות של חילוק את צריכה להסביר לו פעם אחת והוא כבר קלט את העניין הילד מבין דברים כמו זמן סיבוב של כדור הארץ סביב עצמו וכן הירח מקיף את כדור הארץ יודע את כל שמות הכוכבים מתעניין מאוד בחלל ועוד אני כל פעם מופתעת ממנו לציין שבגן הוא מאוד אהוב על חבריו הוא מפעיל אותם נותן להם תרגילים וכן יודע גם באזה רמה הילדים התרגילים שהוא נותן להם זה 1+1 וזה מה הגננות מספרות לי וגם הוא הגן שהוא נמצא בו היום מדהים וכן הגננת שמפרגנת רק שאני לא יודעת למי לפנות מה עושים אני לא רוצה שהילד יבין פתאום שהוא שונה מכולם וזה איפשהו יזיק לו אני צריכה כלים לתת לו להתמודד למי פונים בנושא זה גם לא לפספס את הכישרון שלו. תודה

תשובה:  התפתחות של ילד בן 5 - ( דר רונית רוט )


שלום רב, את מתארת ילד מוכשר מאד שמצליח להסתדר יפה גם מבחינה חברתית ולהשתלב במסגרת הגן ללא קשיים. אם זאת תמונת המציאות ובנך אינו מביע שום מצוקה ואת לא שומעת על קשיים או בעיות שלו מהגננות, ואת גם לא חווה שום קושי משמעותי בבית - אז בשלב זה אין צורך לפנות לאף אחד.
 X