על הספה - פורומי מומחים

פורום אבחונים

תינוקת בת שבעה חודשיים

פורום אבחונים

פורום אבחונים מנהלת פורום ד"ר רונית רוט חנניה
פסיכולוגית התפתחותית מומחית, מוכרת ע"י משרד הבריאות. סיימה פורום אבחונים
לימודי תואר שני ושלישי בארה"ב, עם התמחות ממוקדת באבחון והתערבות בגיל הרך בארה"ב ובישראל. עובדת מזה מספר שנים כפסיכולוגית התפתחותית בכירה במכון להתפתחות הילד וכן כמרצה בתכנית לתארים מתקדמים בפסיכולוגיה התפתחותית (אוניברסיטת חיפה, המכללה האקדמית תל-אביב יפו. אבני דרך הינו מרכז התפתחותי להתערבות מוקדמת. הצוות המקצועי שלנו מגיע הביתה ונותן את הטיפולים בסביבה הטבעית של הילד.

הפורום עוסק באבחונים של ילדים: אילו סוגים של אבחונים קיימים וכיצד יודעים איזה אבחון מתאים ומתי? כיצד קוראים ומבינים את תצאות האבחון? מתי כדאי לפנות לאבחון וכמה זמן אורך התהליך?

תחומי הפורום:

* אבחונים של ילדים.
* סוגי איבחונים.
* איזה איבחון מתאים ומתי.
* קריאת תוצאות האיבחון.
* מתי כדאי לפנות לאבחון ואיך....

הפורום אינו מהווה תחליף להתייעצות עם איש מקצוע ואינו מספק אבחון או טיפול, אלא מהווה מקום לקבלת תמיכה והכוונה.

כל מה שצריך לדעת על אבחונים

שאלה:  תינוקת בת שבעה חודשיים  -  (מורן)


שלום אמא לתינוקת מקסימה בת שבע חודשיים נכנסה לפני חודש לגן הגננת שאלה אותי אם היא עונה לי כשאני קוראת לה זאת אמרת מסתובבת אמרתי לה יש פעמים ויש פעמים אחרי כמה זמן היא אמרה לי שזה בסדר שהיא מגיבה לה בכל מיקרה אני התחלתי לדאוג ומצאתי את עצמי כל היום מתעסקת בלקרוא לה יש לציין שהיא כבר מתהפכת לשני צדדים וזוחלת מתעסקת בהכל בכל הצעצועים היא מאד שקיעה ומאד אוהבת לשחק עם עצמה . כשאני קוראת לה לרוב היא לא עונה לי זאת אמרת לא מסתובבת כשאני משמיעה לה קולות , שרה לה שיר שהיא אוהבת , קוקו, אפצ׳י וכאלה היא כן מסתובבת אליה וכן מסתכלת עלי פשוט לשם שלה היא לא מגיבה לפעמים כן . יש לציין שעד לא מזמן גם היו קוראים לה במלא שמות ואני ביקשתי להפסיק ולהתמקד בשם אחד . עדיין לא ברור לי למה היא מגיבה לשירים ולשם לא גם בנוסף אם אני שרה לה את השם שלה ליבי ילדה טובה ליבי ילדה נהדרת בשיר היא מסתובבת וגם צוחקת .. האם יש סיבה לדאגה ?

תשובה:  תינוקת בת שבעה חודשיים - ( דר רונית רוט )


שלום רב, מדובר בתינוקת צעירה מאד ותגובה לשם זאת רק התנהגות תקשורתית אחת מיני רבות. לכן, חשוב לעקוב אחר התפתחותה בחודשים הקרובים, ולראות האם מיומנויות תקשורתיות מתווספות לרפרטואר שלה: הצבעה, קשר עין רציף ומכוון, שימוש במחוות (הושטת יד, נפנוף ביי-ביי בפרידה), ועוד... במידה ואת מוצאת שיש סיבה לדאגה - מומלץ שתפני לאבחון התפתחותי (רופא, פסיכולוג) סביב גיל 10 חודשים. ד״ר רונית רוט-חנניה
 X