על הספה - פורומי מומחים

פורום אבחונים

תינוקת בת תשעה חודשים עונה לפעמים לשם

פורום אבחונים

פורום אבחונים מנהלת פורום ד"ר רונית רוט חנניה
פסיכולוגית התפתחותית מומחית, מוכרת ע"י משרד הבריאות. סיימה פורום אבחונים
לימודי תואר שני ושלישי בארה"ב, עם התמחות ממוקדת באבחון והתערבות בגיל הרך בארה"ב ובישראל. עובדת מזה מספר שנים כפסיכולוגית התפתחותית בכירה במכון להתפתחות הילד וכן כמרצה בתכנית לתארים מתקדמים בפסיכולוגיה התפתחותית (אוניברסיטת חיפה, המכללה האקדמית תל-אביב יפו. אבני דרך הינו מרכז התפתחותי להתערבות מוקדמת. הצוות המקצועי שלנו מגיע הביתה ונותן את הטיפולים בסביבה הטבעית של הילד.

הפורום עוסק באבחונים של ילדים: אילו סוגים של אבחונים קיימים וכיצד יודעים איזה אבחון מתאים ומתי? כיצד קוראים ומבינים את תצאות האבחון? מתי כדאי לפנות לאבחון וכמה זמן אורך התהליך?

תחומי הפורום:

* אבחונים של ילדים.
* סוגי איבחונים.
* איזה איבחון מתאים ומתי.
* קריאת תוצאות האיבחון.
* מתי כדאי לפנות לאבחון ואיך....

הפורום אינו מהווה תחליף להתייעצות עם איש מקצוע ואינו מספק אבחון או טיפול, אלא מהווה מקום לקבלת תמיכה והכוונה.

כל מה שצריך לדעת על אבחונים

שאלה:  תינוקת בת תשעה חודשים עונה לפעמים לשם  -  (מיטל)


היי בתי בת תשעה חודשיים לא עונה לשמה לפעמים כן לפעמים לא לרוב לא . כששרים לה היא עונה , כשאומרים לה קטע מסיפור עונה , אומרים לה תפוח , אפצ׳י אור עונה היא ממלמת מחכה תנועות פה נותנת כיף כשמבקשים ובא לה כמובן . אבל לשם היא ממש מתכחשת אליו . מה דעתך ?

תשובה:  תינוקת בת תשעה חודשים עונה לפעמים לשם - ( דר רונית רוט )


שלום רב, בגיל 9 חודשים אמנם מצופה שתינוקת תפנה את ראשה לעבר שמה אם נקרא אבל לפי תאורך היא עושה מספיק דברים תקשורתיים אחרים. אם את דואגת, אז מומלץ שתפני להתפתחות הילד ושם כדאי שתעבור אבחון רפואי ואבחון פסיכולוגי התפתחותי כדי למפות את כל התפקודים ההתפתחותיים שלה וכדי להחליט האם זקוקה להתערבות כלשהי כדי לקדם את התפתחותה. ד״ר רונית רוט-חנניה
 X