על הספה - פורומי מומחים

פורום אבחונים

תינוקת בת תשע חודשיים

פורום אבחונים

פורום אבחונים מנהלת פורום ד"ר רונית רוט חנניה
פסיכולוגית התפתחותית מומחית, מוכרת ע"י משרד הבריאות. סיימה פורום אבחונים
לימודי תואר שני ושלישי בארה"ב, עם התמחות ממוקדת באבחון והתערבות בגיל הרך בארה"ב ובישראל. עובדת מזה מספר שנים כפסיכולוגית התפתחותית בכירה במכון להתפתחות הילד וכן כמרצה בתכנית לתארים מתקדמים בפסיכולוגיה התפתחותית (אוניברסיטת חיפה, המכללה האקדמית תל-אביב יפו. אבני דרך הינו מרכז התפתחותי להתערבות מוקדמת. הצוות המקצועי שלנו מגיע הביתה ונותן את הטיפולים בסביבה הטבעית של הילד.

הפורום עוסק באבחונים של ילדים: אילו סוגים של אבחונים קיימים וכיצד יודעים איזה אבחון מתאים ומתי? כיצד קוראים ומבינים את תצאות האבחון? מתי כדאי לפנות לאבחון וכמה זמן אורך התהליך?

תחומי הפורום:

* אבחונים של ילדים.
* סוגי איבחונים.
* איזה איבחון מתאים ומתי.
* קריאת תוצאות האיבחון.
* מתי כדאי לפנות לאבחון ואיך....

הפורום אינו מהווה תחליף להתייעצות עם איש מקצוע ואינו מספק אבחון או טיפול, אלא מהווה מקום לקבלת תמיכה והכוונה.

כל מה שצריך לדעת על אבחונים

שאלה:  תינוקת בת תשע חודשיים  -  (חיים)


תינוקת בת תשעה חודשיים לא עונה לשמה כשקוראים לה במילים אחרות נגיד זימבמבוה תפוח אפצי אההה היא עונה ממלמלת המון אבא אמא דה דה מחקה תנועות בפה נותנת כיפים זוחלת יושבת רק שמושיבים אותה האם יש מה לדאוג יש לציין שלילדה יש המון שעווה באוזניים האם יכול להיות שיש צלילים שהיא שומעת ואחרים לא ?

תשובה:  תינוקת בת תשע חודשיים - ( דר רונית רוט )


שלום רב, לפי תיאורך נשמע שמדובר בתינוקת תקשורתית למדי. האם עברה בדיקת שמיעה? האם סובלת מירידה בשמיעה? - במידה וכן, ייתכן והדבר ישפיע במעדה מסויימת על התפתחות הדיבור (אך לא הכרחי) ד״ר רונית רוט-חנניה
 X