על הספה - פורומי מומחים

פורום גיל ההתבגרות

בן 17 וחצי

פורום גיל ההתבגרות

מנהל פורום רועי אזולאי
רועי אזולאי מנחה הורים ומשפחה פרטני ובקבוצות בגישה האדלריאנית, פורום גיל ההתבגרות
בעל B.A במדעי הרוח והחברה וm.A בחינוך. מאמן אישי ומומחה לגיל ההתבגרות. מנהל פנימייה לנוער בסיכון.

ברוכים הבאים לפורום גיל ההתבגרות.

גיל ההתבגרות הינו שלב בחיים מאתגר, חשוב ובעל השפעה רבה בהתפתחות האדם, בעידן בו אנו חיים האתגר הופך למאתגר שבעתיים, הורים רבים מחפשים כילים ודרכים בכדי להצליח להתמודד עם אתגרי הגיל בצורה מיטבה ובמקביל המתבגרים עצמם רוצים לחוש את חווית הבגרות והעצמאות לה מייחלים משחר ילדותם. הפורום ישמש כקרקע פוריה להעלות סוגיות, שאלות ושיתופים מהתמודדות היום יום עם אתגרי הגיל ובכלל עם החוויה ההורית אשר מתמודדת עם שלב חדש, אחר ולעיתים לא מוכר.

בפורום אתייחס ואתן מענה התחלתי וראשוני לשלל הסוגיות שיעלו כאן, כאשר אתם מוזמנים להעלות סוגיות שונות ומגוונות עימם אתם מתמודדים.

בהצלחה!


שאלה:  בן 17 וחצי  -  (מירה)


הבן שלי לא יודע לקבל לא בכל מה שנוגע לרכב שלו וזה אומר שהוא מיד פותח במריבה קשה של צעקות קללות והתפרעויות בבית, קרה שבגלל שהוא היה כל כך עצבני וכעוס הוא שבר דלת ואני הרחקתי אותו מהבית ואף ציינתי שאין לו למה לחזור עד שהוא לא יקבל עזרה. תמיד כמובן הוא חוזר הביתה ואני שחררתי לו את האוטו ואז הכל בסדר עד הפעם הבאה שקורה שאי אפשר לתת לו את הרכב. הקללות שלו האיומים שלו הצעקות שלו והעצבים שלו זה משהו נורא. בעלי אומר שהוא לוקח ממנו את הרכב עד שהוא יסכים לגשת ליעוץ בעניין האובססיה שלו לרכב ובגלל ההתפרצויות שלו, הוא ממש מכור לאוטו. זה אוטו שלו ושל אחותו הגדולה שאנחנו רכשנו להם ואפילו אחותו כבר בקושי משתמשת באוטו בגלל שהיא לא רוצה שהוא יתעצבן. כרגע בעלי החרים את האוטו והבן שלי נמצא בטרפת ולא מוכן להרגע כדי שנוכל לחזור כולנו למצב שפוי.

תשובה:  בן 17 וחצי - (רועי אזולאי)


היי את מתארת מצב של מאבק כח מתמשך בו פחות מצליחים לתקשר והאווירה קשה ולא נעימה בדיוק כמו בעלך אני ממליץ על ייעוץ רק ראשית שאתם כהורים תלכו אליו ולאחר מכן לשקול לשלב גם את הבן. מגיע לכם מערכת יחסים טובה ורגועה ואת יכולים לפעול למען זה בהצלחה רועי
 X