על הספה - פורומי מומחים

פורום גיל ההתבגרות

בתי בת ה 16 מטרידה בן מכיתתה

פורום גיל ההתבגרות

מנהל פורום רועי אזולאי
רועי אזולאי מנחה הורים ומשפחה פרטני ובקבוצות בגישה האדלריאנית, פורום גיל ההתבגרות
בעל B.A במדעי הרוח והחברה וm.A בחינוך. מאמן אישי ומומחה לגיל ההתבגרות. מנהל פנימייה לנוער בסיכון.

ברוכים הבאים לפורום גיל ההתבגרות.

גיל ההתבגרות הינו שלב בחיים מאתגר, חשוב ובעל השפעה רבה בהתפתחות האדם, בעידן בו אנו חיים האתגר הופך למאתגר שבעתיים, הורים רבים מחפשים כילים ודרכים בכדי להצליח להתמודד עם אתגרי הגיל בצורה מיטבה ובמקביל המתבגרים עצמם רוצים לחוש את חווית הבגרות והעצמאות לה מייחלים משחר ילדותם. הפורום ישמש כקרקע פוריה להעלות סוגיות, שאלות ושיתופים מהתמודדות היום יום עם אתגרי הגיל ובכלל עם החוויה ההורית אשר מתמודדת עם שלב חדש, אחר ולעיתים לא מוכר.

בפורום אתייחס ואתן מענה התחלתי וראשוני לשלל הסוגיות שיעלו כאן, כאשר אתם מוזמנים להעלות סוגיות שונות ומגוונות עימם אתם מתמודדים.

בהצלחה!


שאלה:  בתי בת ה 16 מטרידה בן מכיתתה  -  (אנונינמית)


היי, הבת שלי שבי"א הייתה חודשיים /שלושה במהלך כיתה ט עם אחד הבנים מכיתתה. הם נפרדו ככל הנראה ביוזמתו אבל נשארו מיודדים כי בכל זאת הם באותה הכיתה עד י"ב. לאחרונה גיליתי (הצצתי לה בהודעות מבלי שהיא יודעת) שהיא כל הזמן מנסה לגרום לו להיות יזיז שלה. היא ממש מציעה לו הצעות מיניות והוא מסרב לה בנחישות. אנחנו לקראת תהליך של טיפול פסיכולוגי שלא קשור למקרה זה, אבל לפני כן אבקש להתייעץ כיצד עליי לנהוג כי זה ממש נראה לי כמו הטרדה מה שהיא עושה לו.

תשובה:  בתי בת ה 16 מטרידה בן מכיתתה - (רועי אזולאי)


שלום רב, ראשית מדבריייך עולה כי הקשר בינהם על אף שהסתיים הותיר אצל ביתך רצון עז לקשר ויחסים שהיא מנסה לממש דרך צורה לא נכונה מותאמת. ציינת שהצצת לה בהודעות מה שיקרה עלייך לפתוח נושא בפניה מבלי שתחוש חדירה לפרטיות, עם זאת בהחלט נשמע שהיא זקוקה להכוונה וחיזוק הדימוי העצמי שלה. העובדה שהיא מתחילה תהליך טיפולי היא חיובית ויש לקוות ששם הנושא הזה יעלה, את יכולה גם לשתף את המטפל בארוע על מנת לקבל כלים בנושא. מאוד חשובה התקשורת שלך איתה, אך היא צריכה לבוא ממקום של כבוד וקשר והעובדה שגילית זאת מבלי ידיעתה מקשה את הסיפור. ממליץ להיוועץ המטפל ולמצוא את הדרך להגיע עימה לשיח הזה. בהצלחה
 X