על הספה - פורומי מומחים

פורום גיל ההתבגרות

בת 17 ובלי חברות

פורום גיל ההתבגרות

מנהל פורום רועי אזולאי
רועי אזולאי מנחה הורים ומשפחה פרטני ובקבוצות בגישה האדלריאנית, פורום גיל ההתבגרות
בעל B.A במדעי הרוח והחברה וm.A בחינוך. מאמן אישי ומומחה לגיל ההתבגרות. מנהל פנימייה לנוער בסיכון.

ברוכים הבאים לפורום גיל ההתבגרות.

גיל ההתבגרות הינו שלב בחיים מאתגר, חשוב ובעל השפעה רבה בהתפתחות האדם, בעידן בו אנו חיים האתגר הופך למאתגר שבעתיים, הורים רבים מחפשים כילים ודרכים בכדי להצליח להתמודד עם אתגרי הגיל בצורה מיטבה ובמקביל המתבגרים עצמם רוצים לחוש את חווית הבגרות והעצמאות לה מייחלים משחר ילדותם. הפורום ישמש כקרקע פוריה להעלות סוגיות, שאלות ושיתופים מהתמודדות היום יום עם אתגרי הגיל ובכלל עם החוויה ההורית אשר מתמודדת עם שלב חדש, אחר ולעיתים לא מוכר.

בפורום אתייחס ואתן מענה התחלתי וראשוני לשלל הסוגיות שיעלו כאן, כאשר אתם מוזמנים להעלות סוגיות שונות ומגוונות עימם אתם מתמודדים.

בהצלחה!


שאלה:  בת 17 ובלי חברות  -  (עדי)


שלום, יש לי ילדה בת 17 יש לה רק חברה אחת היא בוכה לי שהיא מרגישה בודדה ואין לה חיי חברה וכשאני מנסה להגיד לה לנסות להתחבר לבנות נוספות היא טוענת שהן כבר מגובשות בקבוצות והיא לא יכולה וגם לא רוצה להתחבר אליהן. ניסיתי לשכנע אותה להתחבר לקבוצות של נוער בכדי להכיר חברים חדשים אבל היא לא רוצה ללכת לבד. כואב לי לראות אותה ככה ואני לא יודעת איך לעזור לה אשמח לעצה. תודה

תשובה:  בת 17 ובלי חברות - (אירית רוזנפלד אשר)


שלום עדי, מתיאורך עולה כי לבתך יש קשיים ביצירת קשרים חברתיים שפוגעים באיכות חייה. הייתי ממליצה על טיפול עבורה שיתמקד בדיוק בנושא זה, ילווה אותה בתהליך ויסייע לה להתגבר על מחסומים. בברכה אירית רוזנפלד אשר מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת, יועצת מינית ומדריכת הורים.
 X