על הספה - פורומי מומחים

פורום גיל ההתבגרות

ילד בגיל 14

פורום גיל ההתבגרות

מנהל פורום רועי אזולאי
רועי אזולאי מנחה הורים ומשפחה פרטני ובקבוצות בגישה האדלריאנית, פורום גיל ההתבגרות
בעל B.A במדעי הרוח והחברה וm.A בחינוך. מאמן אישי ומומחה לגיל ההתבגרות. מנהל פנימייה לנוער בסיכון.

ברוכים הבאים לפורום גיל ההתבגרות.

גיל ההתבגרות הינו שלב בחיים מאתגר, חשוב ובעל השפעה רבה בהתפתחות האדם, בעידן בו אנו חיים האתגר הופך למאתגר שבעתיים, הורים רבים מחפשים כילים ודרכים בכדי להצליח להתמודד עם אתגרי הגיל בצורה מיטבה ובמקביל המתבגרים עצמם רוצים לחוש את חווית הבגרות והעצמאות לה מייחלים משחר ילדותם. הפורום ישמש כקרקע פוריה להעלות סוגיות, שאלות ושיתופים מהתמודדות היום יום עם אתגרי הגיל ובכלל עם החוויה ההורית אשר מתמודדת עם שלב חדש, אחר ולעיתים לא מוכר.

בפורום אתייחס ואתן מענה התחלתי וראשוני לשלל הסוגיות שיעלו כאן, כאשר אתם מוזמנים להעלות סוגיות שונות ומגוונות עימם אתם מתמודדים.

בהצלחה!


שאלה:  ילד בגיל 14  -  (חיה)


שלום יש לי ילד בן 14 , שהזמן האחרון הוא משתף אותי בכל מיני דברים אפילו הקטנים ביותר. הוא יכול לספר לי את מה שהוא רוצה ואחריי עשר דקות לספר לי את זה שוב ואז הוא אומר בין הדברים ״אבל אמא נראה לי שזה היה ככה לא יודע אני פוחד שלא שכחתי לספר לך משהו...״ אמא ״או שכן שכחתי או שלא ״ כאילו הוא לא סגור על עצמו בדברים. הוא אומר לי אני מספר לך כי זה יושב לח על הלב ואני חייב לשתף אותך. הוא שולח לי עשרות הודעות בטלפון אפילו של העתק הדבק . עד ששמתי לזה סוף שבערב שהוא הולך לישון אז הוא מביא לי את הטלפון ולא שולח הודעות, אבל במשך היום הוא כן שולח לי הודעות . הוא מספר לי גם על פרטים אינטימיים ... שולח לי כל מיני סוגים של תמונות . אני מרגישה שהיא משתף אותי בשביל השקט הנפשי שלו, הןא גם אומר לי אמא אני מספר רק לך כי אין לי את מי לשתף בבקשה תעזרי לי לצאת מהמחשבות , אני כל היום חושב על כל מיני דברים . אני לא יודעת איך להתמודד עם התופעה הזו, אשמח שלי יעלו לי .

תשובה:  ילד בגיל 14 - (רועי אזולאי)


שלום רב, אני ממליץ על פנייה לתהליך של הדרכת הורים במקביל למטפל רגשי לנער להערכה, כיון שמה שהעלאת עשוי להצביע על דברים שונים ולכן כדאי לעשות התייעצות רחבה יותר בהצלחה רועי
 X