על הספה - פורומי מומחים

פורום דכאון

אגרופוביה

פורום דכאון

פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה מנהלת פורום דר' הלה רובין מי-טל
עובדת במרכז לבריאות הנפש "שלוותה" ובקליניקה פרטית בתל אביב. בעלת פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה
נסיון רב בטיפול בדכאון, חרדה, סכיזופרניה, קשיים חברתיים וזוגיים, התמודדות עם משברי חיים, אבל ואובדן. מרבה לעסוק בתחומים הקשורים בנשיות, אימהות ומגדר.

מטפלת בילדים, מתבגרים ומבוגרים. מתמחה בטיפול בגישה הפסיכודינאמית, תוך שילוב אלמנטים מגישות אחרות בהתאם לצרכי המטופל. בעלת הכשרה בטיפול

קוגניטיבי-התנהגותי (CBT) לחרדה ודכאון ובטיפול דיאלקטי-התנהגותי (DBT) להפרעת אישיות גבולית.


דאגנות או חרדה? מצב רוח ירוד או דכאון? האם כדאי לפנות לטיפול, ולמי?

הפורום יעסוק בשאלות מסוג זה, הקשורות לתחום הדכאון, החרדה לגווניה (כגון התקפי פאניקה, הפרעה אובססיבית-קומפולסיבית- OCD, הפרעת חרדה כללית) וההתמודדות עם אירוע טראומתי (כגון תאונת דרכים, אובדן פתאומי של אדם קרוב, תקיפה מינית). קשיים בתחומים אלו גורמים לסבל רב הן אצל האדם עצמו, והן בקרב האנשים בסביבתו. לעיתים קרובות, קשה לזהות האם מדובר בקשיים "נורמליים" או בקשיים חמורים יותר, הדורשים פניה לעזרה מקצועית. וכמובן, שגם הפניה לעזרה מקצועית מציבה שאלות וקשיים משלה: למי כדאי לפנות לאבחון וטיפול? מהן שיטות הטיפול המקובלות כיום?איזו שיטת טיפול מתאימה לי?

הפורום מציע מידע, התייעצות והכוונה ראשונית, אך אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, לאבחון ולטיפול. הפורום לא יעסוק בטיפול תרופתי.
שאלה:  אגרופוביה  -  (זהבה)


שלום אני סובלת בשבועיים האחרונים מפחד מהליכה ברגל... לצאת למקום מסוים וכביכול לא להצליח לחזור.. אני לא יודעת מה לעשות מכיוון שאני מוכרחה להוציא את הכלבה שלי לצרכים אבל אני נורא מפחדת שאנשים או שכנים יראו אותי ויחשבו שיש לי בעיה... וזה נורא לא נעים לי כי זה התחיל לפני שבועיים פלוס מינוס... אני אפילו לא הבנתי איך... אז אם אני הייתי רגילה עד לפני שבועיים כנראה משהו קרה ואני לא יודעת מה... אני צריכה ממש עזרה ראשונה רק כדי להוציא את הכלב שלי החוצה.. אני ממש מבקשת עזרה דחופה

תשובה:  אגרופוביה - (הלה רובין מי-טל)


שלום זהבה, כדאי לנסות להיעזר באנשים שקרובים אלייך על מנת להתגבר על הפחד ולצאת, ולהתחיל מטיולים קצרים בסביבת הבית. אם זה לא יצליח- אני ממליצה לפנות לסיוע מקצועי על מנת לברר סביב מה הופיע הפחד וכיצד להתמודד עימו. בהצלחה!
 X