על הספה - פורומי מומחים

פורום דכאון

אני בת 28 ויש לי בעיה בקימה בבוקר בגלל תרופה פסיכי

פורום דכאון

פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה מנהלת פורום דר' הלה רובין מי-טל
עובדת במרכז לבריאות הנפש "שלוותה" ובקליניקה פרטית בתל אביב. בעלת פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה
נסיון רב בטיפול בדכאון, חרדה, סכיזופרניה, קשיים חברתיים וזוגיים, התמודדות עם משברי חיים, אבל ואובדן. מרבה לעסוק בתחומים הקשורים בנשיות, אימהות ומגדר.

מטפלת בילדים, מתבגרים ומבוגרים. מתמחה בטיפול בגישה הפסיכודינאמית, תוך שילוב אלמנטים מגישות אחרות בהתאם לצרכי המטופל. בעלת הכשרה בטיפול

קוגניטיבי-התנהגותי (CBT) לחרדה ודכאון ובטיפול דיאלקטי-התנהגותי (DBT) להפרעת אישיות גבולית.


דאגנות או חרדה? מצב רוח ירוד או דכאון? האם כדאי לפנות לטיפול, ולמי?

הפורום יעסוק בשאלות מסוג זה, הקשורות לתחום הדכאון, החרדה לגווניה (כגון התקפי פאניקה, הפרעה אובססיבית-קומפולסיבית- OCD, הפרעת חרדה כללית) וההתמודדות עם אירוע טראומתי (כגון תאונת דרכים, אובדן פתאומי של אדם קרוב, תקיפה מינית). קשיים בתחומים אלו גורמים לסבל רב הן אצל האדם עצמו, והן בקרב האנשים בסביבתו. לעיתים קרובות, קשה לזהות האם מדובר בקשיים "נורמליים" או בקשיים חמורים יותר, הדורשים פניה לעזרה מקצועית. וכמובן, שגם הפניה לעזרה מקצועית מציבה שאלות וקשיים משלה: למי כדאי לפנות לאבחון וטיפול? מהן שיטות הטיפול המקובלות כיום?איזו שיטת טיפול מתאימה לי?

הפורום מציע מידע, התייעצות והכוונה ראשונית, אך אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, לאבחון ולטיפול. הפורום לא יעסוק בטיפול תרופתי.
שאלה:  אני בת 28 ויש לי בעיה בקימה בבוקר בגלל תרופה פסיכי  -  (לוברבום)


שלום וברכה אני בת 28 התחלתי טיפול פסיכיאטרי + כדורים כל בוקר כשאני רוצה לקום אני לא מצליחה לפעמים אני אומרת לעצמי שהיום אני כבר הולכת לקום בבוקר מוקדם לעבודה וזה לא מצליח לי מה אני יכולה לעשות לזה אני גם רוצה לדעת איך אפשר להוציא טראומה מרופא עיניים מהגוף (קושי לחשוב על ניתוח מסויים וכדו'.......) אמרו לי כבר מזמן שרוצים לעשות לי ניתוח רשתית בגלל חורים וקרעים שהיה לי במשך החיים ואני כמובן לא רוצה לעבור כזה דבר השאלה מה אפשר לעשות כדי למנוע את זה תודה רבה........

תשובה:  אני בת 28 ויש לי בעיה בקימה בבוקר בגלל תרופה פסיכי - (הלה רובין מי-טל)


שלום, נשמע שבראש ובראשונה נדרש ייעוץ רפואי הן לגבי הכדורים הפסיכיאטרים והן לגבי נחיצות הניתוח בעיניים. לצערי איננו יכולים לייעץ בנושאים אלו כאן. בהצלחה!
 X