על הספה - פורומי מומחים

פורום דכאון

בעיית שינה דיכאון ותרופות

פורום דכאון

פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה מנהלת פורום דר' הלה רובין מי-טל
עובדת במרכז לבריאות הנפש "שלוותה" ובקליניקה פרטית בתל אביב. בעלת פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה
נסיון רב בטיפול בדכאון, חרדה, סכיזופרניה, קשיים חברתיים וזוגיים, התמודדות עם משברי חיים, אבל ואובדן. מרבה לעסוק בתחומים הקשורים בנשיות, אימהות ומגדר.

מטפלת בילדים, מתבגרים ומבוגרים. מתמחה בטיפול בגישה הפסיכודינאמית, תוך שילוב אלמנטים מגישות אחרות בהתאם לצרכי המטופל. בעלת הכשרה בטיפול

קוגניטיבי-התנהגותי (CBT) לחרדה ודכאון ובטיפול דיאלקטי-התנהגותי (DBT) להפרעת אישיות גבולית.


דאגנות או חרדה? מצב רוח ירוד או דכאון? האם כדאי לפנות לטיפול, ולמי?

הפורום יעסוק בשאלות מסוג זה, הקשורות לתחום הדכאון, החרדה לגווניה (כגון התקפי פאניקה, הפרעה אובססיבית-קומפולסיבית- OCD, הפרעת חרדה כללית) וההתמודדות עם אירוע טראומתי (כגון תאונת דרכים, אובדן פתאומי של אדם קרוב, תקיפה מינית). קשיים בתחומים אלו גורמים לסבל רב הן אצל האדם עצמו, והן בקרב האנשים בסביבתו. לעיתים קרובות, קשה לזהות האם מדובר בקשיים "נורמליים" או בקשיים חמורים יותר, הדורשים פניה לעזרה מקצועית. וכמובן, שגם הפניה לעזרה מקצועית מציבה שאלות וקשיים משלה: למי כדאי לפנות לאבחון וטיפול? מהן שיטות הטיפול המקובלות כיום?איזו שיטת טיפול מתאימה לי?

הפורום מציע מידע, התייעצות והכוונה ראשונית, אך אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, לאבחון ולטיפול. הפורום לא יעסוק בטיפול תרופתי.
שאלה:  בעיית שינה דיכאון ותרופות  -  (נווה)


שלום , אני בן 46 , סובל מזה מספר שנים מבעיות שינה- עד לפני כשנה נעזרתי במלטונין וישנתי טוב, עד שהפסיק להשפיע לצערי וכיום אני משתמש בבונדורמין חצי כדור עד כדור במשך כחצי שנה. לפני כחודשיים התחילו כאבי ראש שמלווים במין תחושת בועה ומין ערפל מוחי שמלווה אותי כל היום, התחושה מחריפה בשעות הצהריים עד הערב המאוחרות. לאחר בדיקות של שלילת סינוסיטיס, בדיקות אוזניים, בדיקות דם ועוד, הגעתי לנירולוג שרשם לי אמיטריפטילן (כרגע נוטל אותו שבועיים ללא הקלה של ממש, פחות כאבי ראש אך תחושת הערפול לא נעלמה) אני נוטל אותו יחד עם חצי כדור בונדרומין בלילה , רופא המשפחה גם רשם לי ציפרלקס אך לא לקחתי , אני חייב לציין שאין לי תחושות דכאון, חרדה וכ'ו.. הכל רגיל ולא השתנה כלום, עוסק בספורט בנוסף . התחושה מרגישה לי יותר כמו בעיה פיזית , קיבלתי הפניה לצילום CT לפי בקשה שלי. מישהו יכול לתת לי כיוון אולי לפתרון ? אני קצת אובד עצות ולא בא לי להעמיס על עצמי כל מיני תרופות מיותרות.

תשובה:  בעיית שינה דיכאון ותרופות


שלום נווה, התופעות הגופניות שאתה מתאר יכולות להיות קשורות למצב נפשי (אפשר להניח שזו הייתה המחשבה של רופא המשפחה שרשם ציפרלקס). אם אכן כל הבדיקות הגופניות יצאו תקינות ותרגיש שיש ברצונך לברר גם את האפשרות הזו, יהיה כדאי לפנות לפסיכולוג ולראות אם ניתן להתחבר לגורמים רגשיים או מתח שזוהי דרכם לבוא לידי ביטוי. בהצלחה!
 X