על הספה - פורומי מומחים

פורום דכאון

בת 27 בעבר למדתי מזכירות וכן מזכירות רפואית אני רו

פורום דכאון

פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה מנהלת פורום דר' הלה רובין מי-טל
עובדת במרכז לבריאות הנפש "שלוותה" ובקליניקה פרטית בתל אביב. בעלת פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה
נסיון רב בטיפול בדכאון, חרדה, סכיזופרניה, קשיים חברתיים וזוגיים, התמודדות עם משברי חיים, אבל ואובדן. מרבה לעסוק בתחומים הקשורים בנשיות, אימהות ומגדר.

מטפלת בילדים, מתבגרים ומבוגרים. מתמחה בטיפול בגישה הפסיכודינאמית, תוך שילוב אלמנטים מגישות אחרות בהתאם לצרכי המטופל. בעלת הכשרה בטיפול

קוגניטיבי-התנהגותי (CBT) לחרדה ודכאון ובטיפול דיאלקטי-התנהגותי (DBT) להפרעת אישיות גבולית.


דאגנות או חרדה? מצב רוח ירוד או דכאון? האם כדאי לפנות לטיפול, ולמי?

הפורום יעסוק בשאלות מסוג זה, הקשורות לתחום הדכאון, החרדה לגווניה (כגון התקפי פאניקה, הפרעה אובססיבית-קומפולסיבית- OCD, הפרעת חרדה כללית) וההתמודדות עם אירוע טראומתי (כגון תאונת דרכים, אובדן פתאומי של אדם קרוב, תקיפה מינית). קשיים בתחומים אלו גורמים לסבל רב הן אצל האדם עצמו, והן בקרב האנשים בסביבתו. לעיתים קרובות, קשה לזהות האם מדובר בקשיים "נורמליים" או בקשיים חמורים יותר, הדורשים פניה לעזרה מקצועית. וכמובן, שגם הפניה לעזרה מקצועית מציבה שאלות וקשיים משלה: למי כדאי לפנות לאבחון וטיפול? מהן שיטות הטיפול המקובלות כיום?איזו שיטת טיפול מתאימה לי?

הפורום מציע מידע, התייעצות והכוונה ראשונית, אך אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, לאבחון ולטיפול. הפורום לא יעסוק בטיפול תרופתי.
שאלה:  בת 27 בעבר למדתי מזכירות וכן מזכירות רפואית אני רו  -  (לוברבום)


שלום וברכה אני בת 27 כמעט בת 28 בעבר עברתי ניתוח להוצאת צ'יסטה מהקרקפת אני כרגע בטיפול פסיכיאטרי הצעתי את עצמי לעבוד כמזכירה רפואית במקום שיש רופא אוקלופלסטי שכנראה עושה טיפולים בתוך המרפאה גם הם שאלו אותי אם אני יכולה לרואת דם בעבר לא הייתי כל כך חרדה מי זה האם אפשר לדעת איך אפשר להירגע מיזה אפילו אם אני אקח עבודה אחרת כמו מזכירה רפואית במרפאת שיניים או להיות סייעת לרופא שיניים אם אני אקבל איזה רעיון של תרגיל להיות ברוגע בהמשך אני אוכל לקבל כל עבודה אפילו עבודה עם דם לפעמים אני מסוקרנת לדעת כל דבר קטן ברפואה מחכה לתשובה תודה רבה רבה

תשובה:  בת 27 בעבר למדתי מזכירות וכן מזכירות רפואית אני רו - (הלה רובין מי-טל)


שלום לך, ניתן לשער שיש עבודות רבות במזכירות רפואית שלא דורשות התעסקות עם דם, אך ניתן לטפל בחרדה מדם כמו בכל ירדה אחרת. ציינת שאת בטיפול פסיכיאטרי- כדאי להתייעץ עם הרופא באשר לאפשרויות שלך. בהצלחה!
 X