על הספה - פורומי מומחים

פורום דכאון

גמילה מפאקסט

פורום דכאון

פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה מנהלת פורום דר' הלה רובין מי-טל
עובדת במרכז לבריאות הנפש "שלוותה" ובקליניקה פרטית בתל אביב. בעלת פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה
נסיון רב בטיפול בדכאון, חרדה, סכיזופרניה, קשיים חברתיים וזוגיים, התמודדות עם משברי חיים, אבל ואובדן. מרבה לעסוק בתחומים הקשורים בנשיות, אימהות ומגדר.

מטפלת בילדים, מתבגרים ומבוגרים. מתמחה בטיפול בגישה הפסיכודינאמית, תוך שילוב אלמנטים מגישות אחרות בהתאם לצרכי המטופל. בעלת הכשרה בטיפול

קוגניטיבי-התנהגותי (CBT) לחרדה ודכאון ובטיפול דיאלקטי-התנהגותי (DBT) להפרעת אישיות גבולית.


דאגנות או חרדה? מצב רוח ירוד או דכאון? האם כדאי לפנות לטיפול, ולמי?

הפורום יעסוק בשאלות מסוג זה, הקשורות לתחום הדכאון, החרדה לגווניה (כגון התקפי פאניקה, הפרעה אובססיבית-קומפולסיבית- OCD, הפרעת חרדה כללית) וההתמודדות עם אירוע טראומתי (כגון תאונת דרכים, אובדן פתאומי של אדם קרוב, תקיפה מינית). קשיים בתחומים אלו גורמים לסבל רב הן אצל האדם עצמו, והן בקרב האנשים בסביבתו. לעיתים קרובות, קשה לזהות האם מדובר בקשיים "נורמליים" או בקשיים חמורים יותר, הדורשים פניה לעזרה מקצועית. וכמובן, שגם הפניה לעזרה מקצועית מציבה שאלות וקשיים משלה: למי כדאי לפנות לאבחון וטיפול? מהן שיטות הטיפול המקובלות כיום?איזו שיטת טיפול מתאימה לי?

הפורום מציע מידע, התייעצות והכוונה ראשונית, אך אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, לאבחון ולטיפול. הפורום לא יעסוק בטיפול תרופתי.
שאלה:  גמילה מפאקסט  -  (נוי)


היי, אני בת 24 ונוטלת פאקסט. אני מעוניינת להפסיק את נטילת הכדור. אני נוטלת אותו כבר כחמש שנים (מתקופת הצבא) ולצערי לא חשה בשינוי בהתקפי החרדה שלי. מה שכן מרגיע אותי בזמן התקף חרדה זה לוריוון שאני נוטלת פעם או פעמיים ביום בהתאם לצורך. חשוב לי לציין שאם קרה ושכחתי ליטול פאקסט יום אחד, אני מרגישה קצת רעידות בגוף. אני רוצה לדעת כיצד עליי להיגמל מהכדור בדרך הטובה והבריאה והמומלצת ביותר כדי שזה לא יפגע בי. קיבלתי המלצה מפסיכיאטר בשיחה טלפונית אבל אני רוצה לקבל עוד כמה המלצות כדי לוודא מה הדבר הנכון עבורי. תודה!

תשובה:  גמילה מפאקסט - (הלה רובין מי-טל)


שלום נוי, אין באפשרותנו לתת מענה לשאלות בנושא תרופות בפורום זה. בהצלחה!
 X