על הספה - פורומי מומחים

פורום דכאון

דיכאון נוראי

פורום דכאון

פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה מנהלת פורום דר' הלה רובין מי-טל
עובדת במרכז לבריאות הנפש "שלוותה" ובקליניקה פרטית בתל אביב. בעלת פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה
נסיון רב בטיפול בדכאון, חרדה, סכיזופרניה, קשיים חברתיים וזוגיים, התמודדות עם משברי חיים, אבל ואובדן. מרבה לעסוק בתחומים הקשורים בנשיות, אימהות ומגדר.

מטפלת בילדים, מתבגרים ומבוגרים. מתמחה בטיפול בגישה הפסיכודינאמית, תוך שילוב אלמנטים מגישות אחרות בהתאם לצרכי המטופל. בעלת הכשרה בטיפול

קוגניטיבי-התנהגותי (CBT) לחרדה ודכאון ובטיפול דיאלקטי-התנהגותי (DBT) להפרעת אישיות גבולית.


דאגנות או חרדה? מצב רוח ירוד או דכאון? האם כדאי לפנות לטיפול, ולמי?

הפורום יעסוק בשאלות מסוג זה, הקשורות לתחום הדכאון, החרדה לגווניה (כגון התקפי פאניקה, הפרעה אובססיבית-קומפולסיבית- OCD, הפרעת חרדה כללית) וההתמודדות עם אירוע טראומתי (כגון תאונת דרכים, אובדן פתאומי של אדם קרוב, תקיפה מינית). קשיים בתחומים אלו גורמים לסבל רב הן אצל האדם עצמו, והן בקרב האנשים בסביבתו. לעיתים קרובות, קשה לזהות האם מדובר בקשיים "נורמליים" או בקשיים חמורים יותר, הדורשים פניה לעזרה מקצועית. וכמובן, שגם הפניה לעזרה מקצועית מציבה שאלות וקשיים משלה: למי כדאי לפנות לאבחון וטיפול? מהן שיטות הטיפול המקובלות כיום?איזו שיטת טיפול מתאימה לי?

הפורום מציע מידע, התייעצות והכוונה ראשונית, אך אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, לאבחון ולטיפול. הפורום לא יעסוק בטיפול תרופתי.
שאלה:  דיכאון נוראי  -  (רוני)


שלום , בן 48 , אני מתמודד עם חרדות מגיל קטן ואח"כ גם או סי די (מחשבות בעיקר) דיכאון קליני והיום גם אישיות תלותית נמנעת אחרי אבחון שהגעתי לאשפוז יום. אני לא עובד כבר שנה , עבודה זה עמוד שידרה בשבילי ואם אין לי עבודה אני לא יכול לחיות . הבעיה ששום תחום לא מעניין אותי לאחר שהגשמתי חלום לפני כמה שנים ואז זה התרסק לי בפנים . את כל העבודות אני דוחה ובגלל זה אני לא מצליח לצאת מהדיכאון החזק שמשפיע גם על המשפחה שלי . אני לא מאמין באנשים ובגלל זה קשה לי למצוא טיפול והמצב שלי מחמיר מיום ליום , אני במעקב בבריאות הנפש עם מלא כדורים וממתין שם לטיפון כבר 7 חודשים איומים. אני לא יודע איך לצאת מזה ? ? הצילו ..

תשובה:  דיכאון נוראי - (הלה רובין מי-טל)


שלום רוני, נשמע שעברת הרבה מאוד ושאתה למוד טיפולים. בשל הדגש שאתה שם על העבודה בחייך, כדאי לשקול לפנות לטיפול באוריינטציה שיקומית- שיפנה את הפוקוס להיבטים שונים של התפקוד ולמציאת כיוון תעסוקתי מספק שיסייע להתמודד עם הקשיים הרגשיים. בהצלחה! הלה
 X