על הספה - פורומי מומחים

פורום דכאון

חלומות מודעים

פורום דכאון

פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה מנהלת פורום דר' הלה רובין מי-טל
עובדת במרכז לבריאות הנפש "שלוותה" ובקליניקה פרטית בתל אביב. בעלת פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה
נסיון רב בטיפול בדכאון, חרדה, סכיזופרניה, קשיים חברתיים וזוגיים, התמודדות עם משברי חיים, אבל ואובדן. מרבה לעסוק בתחומים הקשורים בנשיות, אימהות ומגדר.

מטפלת בילדים, מתבגרים ומבוגרים. מתמחה בטיפול בגישה הפסיכודינאמית, תוך שילוב אלמנטים מגישות אחרות בהתאם לצרכי המטופל. בעלת הכשרה בטיפול

קוגניטיבי-התנהגותי (CBT) לחרדה ודכאון ובטיפול דיאלקטי-התנהגותי (DBT) להפרעת אישיות גבולית.


דאגנות או חרדה? מצב רוח ירוד או דכאון? האם כדאי לפנות לטיפול, ולמי?

הפורום יעסוק בשאלות מסוג זה, הקשורות לתחום הדכאון, החרדה לגווניה (כגון התקפי פאניקה, הפרעה אובססיבית-קומפולסיבית- OCD, הפרעת חרדה כללית) וההתמודדות עם אירוע טראומתי (כגון תאונת דרכים, אובדן פתאומי של אדם קרוב, תקיפה מינית). קשיים בתחומים אלו גורמים לסבל רב הן אצל האדם עצמו, והן בקרב האנשים בסביבתו. לעיתים קרובות, קשה לזהות האם מדובר בקשיים "נורמליים" או בקשיים חמורים יותר, הדורשים פניה לעזרה מקצועית. וכמובן, שגם הפניה לעזרה מקצועית מציבה שאלות וקשיים משלה: למי כדאי לפנות לאבחון וטיפול? מהן שיטות הטיפול המקובלות כיום?איזו שיטת טיפול מתאימה לי?

הפורום מציע מידע, התייעצות והכוונה ראשונית, אך אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, לאבחון ולטיפול. הפורום לא יעסוק בטיפול תרופתי.
שאלה:  חלומות מודעים  -  (אביב)


שלום רב, אני בת 26, חווה מס' שנים חרדות כלליות, לפני חצי שנה התחלתי לראשונה ללכת לפסיכולוגית ולקחת ציפרלקס. הכדור עזר לי המון לנושא החרדות אבל התחלתי לחוות המון המון חלומות מודעים(חלקם סיוטים) וזה הפריע לי לשינה ולאיכות חיים וכאשר קמתי בבוקר לפעמים הרגשתי שבכלל לא ישנתי. הפסיכאטרית אמרה לי שהיא לא יודעת איך להפסיק את החלומות והיא אמרה שפשוט ננסה כדור אחר ונקווה שזה יפסיק. עקב כך התחלתי לקחת כדור בשם סרנדה(כשירדתי במימון של הציפרלקס החלומות פחתו אז אפשר להסיק שיש קשר ישיר בין הכדורים לחלומות). לאחר שהתחלתי לקחת את הסרנדה התחילו לי עוד הפעם החלומות המודעים מה שמאוד מתסכל אותי. כדרך אגב, כשחקרתי את הנושא של החלומות המודעים באיטנרט היה רשום שאחד מהסיבות השכיחות לכך זה תרופות נוגדות דיכאון. השאלה שלי האם יש כדור שידוע שלא עושה חלומות מודעים? האם יש טיפים וטריקים להפסיק את החלומות המודעים? המון תודה,

תשובה:  חלומות מודעים - (הלה רובין מי-טל)


שלום אביב, יש להפנות את השאלה לפסיכיאטר/ית. תופעת לוואי שפוגעת באיכות חייך היא בהחלט שיקול שיש לקחת בחשבון בעת בחירת התרופה הנכונה. בהצלחה!
 X