על הספה - פורומי מומחים

פורום דכאון

חרדה אחרי לידה

פורום דכאון

פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה מנהלת פורום דר' הלה רובין מי-טל
עובדת במרכז לבריאות הנפש "שלוותה" ובקליניקה פרטית בתל אביב. בעלת פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה
נסיון רב בטיפול בדכאון, חרדה, סכיזופרניה, קשיים חברתיים וזוגיים, התמודדות עם משברי חיים, אבל ואובדן. מרבה לעסוק בתחומים הקשורים בנשיות, אימהות ומגדר.

מטפלת בילדים, מתבגרים ומבוגרים. מתמחה בטיפול בגישה הפסיכודינאמית, תוך שילוב אלמנטים מגישות אחרות בהתאם לצרכי המטופל. בעלת הכשרה בטיפול

קוגניטיבי-התנהגותי (CBT) לחרדה ודכאון ובטיפול דיאלקטי-התנהגותי (DBT) להפרעת אישיות גבולית.


דאגנות או חרדה? מצב רוח ירוד או דכאון? האם כדאי לפנות לטיפול, ולמי?

הפורום יעסוק בשאלות מסוג זה, הקשורות לתחום הדכאון, החרדה לגווניה (כגון התקפי פאניקה, הפרעה אובססיבית-קומפולסיבית- OCD, הפרעת חרדה כללית) וההתמודדות עם אירוע טראומתי (כגון תאונת דרכים, אובדן פתאומי של אדם קרוב, תקיפה מינית). קשיים בתחומים אלו גורמים לסבל רב הן אצל האדם עצמו, והן בקרב האנשים בסביבתו. לעיתים קרובות, קשה לזהות האם מדובר בקשיים "נורמליים" או בקשיים חמורים יותר, הדורשים פניה לעזרה מקצועית. וכמובן, שגם הפניה לעזרה מקצועית מציבה שאלות וקשיים משלה: למי כדאי לפנות לאבחון וטיפול? מהן שיטות הטיפול המקובלות כיום?איזו שיטת טיפול מתאימה לי?

הפורום מציע מידע, התייעצות והכוונה ראשונית, אך אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, לאבחון ולטיפול. הפורום לא יעסוק בטיפול תרופתי.
שאלה:  חרדה אחרי לידה  -  (פאני)


היי שמי פאני בת 33 אני סובלת מחרדות מגיל 16 ומטופלת בכדורים ובמעקב עם פסיכיאטרית והחרדות כמו גל כל הזמן פוחתים וגוברים אבל עכשיו אני שבוע אחרי לידה וכל יום יש לי התקף חזק במיוחד שיורד החושך ואני ממש מתקשה להתמודד עם זה התסמינים הפיזים קצת שונים אבל ממש משבשים לי את מהלך החיים ואני ממש צריכה עזרה מהסביבה להשתלט אני צריכה עזרה איך להנחות את עצמי ואת הסביבה להתמודד שמגיע החרדה בלי קשר לכדורים

תשובה:  חרדה אחרי לידה


שלום פאני, כדאי מאוד לפנות לטיפול פסיכולוגי קוגניטיבי התנהגותי. בעזרת הטיפול תוכלי לזהות טוב יותר את המצבים בהם מתעוררים התקפי החרדה, ללמוד דרכי התמודדות והרגעה ובאופן הזה לחזור לקיים שגרת חיים רגילה. בהצלחה!
 X