על הספה - פורומי מומחים

פורום דכאון

חרדה שאלה למתן עזרה

פורום דכאון

פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה מנהלת פורום דר' הלה רובין מי-טל
עובדת במרכז לבריאות הנפש "שלוותה" ובקליניקה פרטית בתל אביב. בעלת פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה
נסיון רב בטיפול בדכאון, חרדה, סכיזופרניה, קשיים חברתיים וזוגיים, התמודדות עם משברי חיים, אבל ואובדן. מרבה לעסוק בתחומים הקשורים בנשיות, אימהות ומגדר.

מטפלת בילדים, מתבגרים ומבוגרים. מתמחה בטיפול בגישה הפסיכודינאמית, תוך שילוב אלמנטים מגישות אחרות בהתאם לצרכי המטופל. בעלת הכשרה בטיפול

קוגניטיבי-התנהגותי (CBT) לחרדה ודכאון ובטיפול דיאלקטי-התנהגותי (DBT) להפרעת אישיות גבולית.


דאגנות או חרדה? מצב רוח ירוד או דכאון? האם כדאי לפנות לטיפול, ולמי?

הפורום יעסוק בשאלות מסוג זה, הקשורות לתחום הדכאון, החרדה לגווניה (כגון התקפי פאניקה, הפרעה אובססיבית-קומפולסיבית- OCD, הפרעת חרדה כללית) וההתמודדות עם אירוע טראומתי (כגון תאונת דרכים, אובדן פתאומי של אדם קרוב, תקיפה מינית). קשיים בתחומים אלו גורמים לסבל רב הן אצל האדם עצמו, והן בקרב האנשים בסביבתו. לעיתים קרובות, קשה לזהות האם מדובר בקשיים "נורמליים" או בקשיים חמורים יותר, הדורשים פניה לעזרה מקצועית. וכמובן, שגם הפניה לעזרה מקצועית מציבה שאלות וקשיים משלה: למי כדאי לפנות לאבחון וטיפול? מהן שיטות הטיפול המקובלות כיום?איזו שיטת טיפול מתאימה לי?

הפורום מציע מידע, התייעצות והכוונה ראשונית, אך אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, לאבחון ולטיפול. הפורום לא יעסוק בטיפול תרופתי.
שאלה:  חרדה שאלה למתן עזרה  -  (ענבל )


שלום שמי ענבל אחי הגדול כבן 47 רווק, סובל מחרדות ובתקופה זו זה התגבר לו. הוא בסטרס כל הזמן מזיע ויש לו דפיקות לב מהירות. כאשר הוא חווה התקף יש לו לחץ בבטן ובחזה. כרגע הוא במצב שאינו הולך לעבודה וגם בתקופה האחרונה הוא בוכה ממש כמו תינוק. אנחנו שם עבורו והוא מטופל גם על ידי פסיכיאטר בתרופות וגם כדור שינה לילה. אני רוצה לעזור לו ולא יודעת איך

תשובה:  חרדה שאלה למתן עזרה - (הלה רובין מי-טל)


שלום ענבל, כדאי מאוד שבנוסף לטיפול התרופתי הוא יפנה לטיפול פסיכולוגי אצל פסיכולוג/ית שמתמחה בטיפול קוגניטיבי התנהגותי. זהו הטיפול המומלץ במקרים של התקפי חרדה. בהצלחה!
 X