על הספה - פורומי מומחים

פורום דכאון

חרדות לגור לבד

פורום דכאון

פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה מנהלת פורום דר' הלה רובין מי-טל
עובדת במרכז לבריאות הנפש "שלוותה" ובקליניקה פרטית בתל אביב. בעלת פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה
נסיון רב בטיפול בדכאון, חרדה, סכיזופרניה, קשיים חברתיים וזוגיים, התמודדות עם משברי חיים, אבל ואובדן. מרבה לעסוק בתחומים הקשורים בנשיות, אימהות ומגדר.

מטפלת בילדים, מתבגרים ומבוגרים. מתמחה בטיפול בגישה הפסיכודינאמית, תוך שילוב אלמנטים מגישות אחרות בהתאם לצרכי המטופל. בעלת הכשרה בטיפול

קוגניטיבי-התנהגותי (CBT) לחרדה ודכאון ובטיפול דיאלקטי-התנהגותי (DBT) להפרעת אישיות גבולית.


דאגנות או חרדה? מצב רוח ירוד או דכאון? האם כדאי לפנות לטיפול, ולמי?

הפורום יעסוק בשאלות מסוג זה, הקשורות לתחום הדכאון, החרדה לגווניה (כגון התקפי פאניקה, הפרעה אובססיבית-קומפולסיבית- OCD, הפרעת חרדה כללית) וההתמודדות עם אירוע טראומתי (כגון תאונת דרכים, אובדן פתאומי של אדם קרוב, תקיפה מינית). קשיים בתחומים אלו גורמים לסבל רב הן אצל האדם עצמו, והן בקרב האנשים בסביבתו. לעיתים קרובות, קשה לזהות האם מדובר בקשיים "נורמליים" או בקשיים חמורים יותר, הדורשים פניה לעזרה מקצועית. וכמובן, שגם הפניה לעזרה מקצועית מציבה שאלות וקשיים משלה: למי כדאי לפנות לאבחון וטיפול? מהן שיטות הטיפול המקובלות כיום?איזו שיטת טיפול מתאימה לי?

הפורום מציע מידע, התייעצות והכוונה ראשונית, אך אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, לאבחון ולטיפול. הפורום לא יעסוק בטיפול תרופתי.
שאלה:  חרדות לגור לבד  -  (יעל)


שלום אני בת 26. ויש לי חרדות קשות כרוניות, לגור לבד,להיות לבד בבית. כל חיי גרתי עם המשפחה שלי, ולא גרתי לבד אני ממש מפחדת. מפחדת לגור לבד,מפחדת בחושך לשבת לבד בין 4 קירות. לא יודעת לבשל ומפחדת מאש. סובלת מבעיות קשב וריכוז. ומחרדות נטישה... מה לעשות ?

תשובה:  חרדות לגור לבד - (הלה רובין מי-טל)


שלום יעל, ממה שכתבת עולה כי החרדות מהן את סובלת פוגעות בתפקוד ומגבילות את אפשרותך להתקדם באופן שתואם את גילך. כדאי לפנות להערכה אצל פסיכולוג קליני או פסיכיאטרי ולקבל המלצה באשר לכיוון טיפולי מתאים. בהצלחה!
 X