על הספה - פורומי מומחים

פורום דכאון

חרדת יציאה מהבית והימנעות

פורום דכאון

פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה מנהלת פורום דר' הלה רובין מי-טל
עובדת במרכז לבריאות הנפש "שלוותה" ובקליניקה פרטית בתל אביב. בעלת פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה
נסיון רב בטיפול בדכאון, חרדה, סכיזופרניה, קשיים חברתיים וזוגיים, התמודדות עם משברי חיים, אבל ואובדן. מרבה לעסוק בתחומים הקשורים בנשיות, אימהות ומגדר.

מטפלת בילדים, מתבגרים ומבוגרים. מתמחה בטיפול בגישה הפסיכודינאמית, תוך שילוב אלמנטים מגישות אחרות בהתאם לצרכי המטופל. בעלת הכשרה בטיפול

קוגניטיבי-התנהגותי (CBT) לחרדה ודכאון ובטיפול דיאלקטי-התנהגותי (DBT) להפרעת אישיות גבולית.


דאגנות או חרדה? מצב רוח ירוד או דכאון? האם כדאי לפנות לטיפול, ולמי?

הפורום יעסוק בשאלות מסוג זה, הקשורות לתחום הדכאון, החרדה לגווניה (כגון התקפי פאניקה, הפרעה אובססיבית-קומפולסיבית- OCD, הפרעת חרדה כללית) וההתמודדות עם אירוע טראומתי (כגון תאונת דרכים, אובדן פתאומי של אדם קרוב, תקיפה מינית). קשיים בתחומים אלו גורמים לסבל רב הן אצל האדם עצמו, והן בקרב האנשים בסביבתו. לעיתים קרובות, קשה לזהות האם מדובר בקשיים "נורמליים" או בקשיים חמורים יותר, הדורשים פניה לעזרה מקצועית. וכמובן, שגם הפניה לעזרה מקצועית מציבה שאלות וקשיים משלה: למי כדאי לפנות לאבחון וטיפול? מהן שיטות הטיפול המקובלות כיום?איזו שיטת טיפול מתאימה לי?

הפורום מציע מידע, התייעצות והכוונה ראשונית, אך אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, לאבחון ולטיפול. הפורום לא יעסוק בטיפול תרופתי.
שאלה:  חרדת יציאה מהבית והימנעות  -  (שירה)


הי שלום, אני כבר שנים סובלת מחרדות והלכתי מידי פעם לטפל בהם וככה עברתי 6 שנים של פחדים שהתחיל לי עקב מקרה.. עכשיו הגעתי לשנה שנייה בתואר ופתאום פשוט בוקר אחד לא הצלחתי לקום למכללה, הרגשתי פחד עצום והפסקתי. היום אני בטיפול אחרי חצי שנה הצלחתי לחזור ב״ה לאט לאט למכללה אני עדיין לא נמצאת שם כל הזמן אבל התחלתי להגיע, הבעיה היא שכל בוקר מחדש אני קמה עם לחץ נוראי ורוצה להשאר בבית ולהימנע… וזה פשוט מתסכל ומייאש אותי!! כי אני כבר הלכתי ואז שוב פחדים ושוב גם פחדים על מה שכבר עשיתי וחשבתי שזהו התגברתי.. בקיצור ממש תסכול ועצבים!! איך אני יכולה להתמודד עם זה? אני בטיפול אבל עדיין רוצה ביום יום כבר לא לפחד!!

תשובה:  חרדת יציאה מהבית והימנעות - (הלה רובין מי-טל)


שלום שירה, התמודדות עם חרדה ממושכת זה תהליך שלוקח זמן ויש בו עליות ומורדות. טוב שהתחלת טיפול ונשמע שיש שיפור ממשי, כך שכדאי לנסות שלא להיבהל גם אם ביום מסוים/תקופה מסוימת החרדה מתגברת שוב. מעבר לטיפול הפסיכולוגי לעיתים יש מקום גם לטיפול תרופתי- כדאי להתייעץ על כך עם המטפל/ת. בהצלחה!
 X