על הספה - פורומי מומחים

פורום דכאון

טיפול בדיכאון

פורום דכאון

פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה מנהלת פורום דר' הלה רובין מי-טל
עובדת במרכז לבריאות הנפש "שלוותה" ובקליניקה פרטית בתל אביב. בעלת פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה
נסיון רב בטיפול בדכאון, חרדה, סכיזופרניה, קשיים חברתיים וזוגיים, התמודדות עם משברי חיים, אבל ואובדן. מרבה לעסוק בתחומים הקשורים בנשיות, אימהות ומגדר.

מטפלת בילדים, מתבגרים ומבוגרים. מתמחה בטיפול בגישה הפסיכודינאמית, תוך שילוב אלמנטים מגישות אחרות בהתאם לצרכי המטופל. בעלת הכשרה בטיפול

קוגניטיבי-התנהגותי (CBT) לחרדה ודכאון ובטיפול דיאלקטי-התנהגותי (DBT) להפרעת אישיות גבולית.


דאגנות או חרדה? מצב רוח ירוד או דכאון? האם כדאי לפנות לטיפול, ולמי?

הפורום יעסוק בשאלות מסוג זה, הקשורות לתחום הדכאון, החרדה לגווניה (כגון התקפי פאניקה, הפרעה אובססיבית-קומפולסיבית- OCD, הפרעת חרדה כללית) וההתמודדות עם אירוע טראומתי (כגון תאונת דרכים, אובדן פתאומי של אדם קרוב, תקיפה מינית). קשיים בתחומים אלו גורמים לסבל רב הן אצל האדם עצמו, והן בקרב האנשים בסביבתו. לעיתים קרובות, קשה לזהות האם מדובר בקשיים "נורמליים" או בקשיים חמורים יותר, הדורשים פניה לעזרה מקצועית. וכמובן, שגם הפניה לעזרה מקצועית מציבה שאלות וקשיים משלה: למי כדאי לפנות לאבחון וטיפול? מהן שיטות הטיפול המקובלות כיום?איזו שיטת טיפול מתאימה לי?

הפורום מציע מידע, התייעצות והכוונה ראשונית, אך אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, לאבחון ולטיפול. הפורום לא יעסוק בטיפול תרופתי.
שאלה:  טיפול בדיכאון  -  (נורית)


אני למעשה כבר מיואשת. הדיכאון אצלי אובחן לראשונה בגיל 19 אחרי תקופה משפחתית לא פשוטה. אני בת 28 וכמעט 10 שנים הדיכאונות חוזרים. אני ניסיתי כבר תרופות שונות, במינונים שונים, הרכבים שונים. אני מחפשת יעוץ אחרי ששמעתי על טיפול DTMS, אך לא הבנתי מה זה בדיוק. האם זה מוכר?

תשובה:  טיפול בדיכאון - (0)


שלום נורית, למיטב ידיעתי, DTMS עדיין נמצא בגדר של טיפול נסיוני. מדובר בטיפול בשדה מגנטי אשר יעילותו נבחנת לגבי מגוון בעיות. כדאי לשאול על כך את הפסיכיאטר המטפל. לא ציינת אם ניסית לצד הטיפול התרופתי גם טיפול פסיכולוגי- זו אופציה שבהחלט הייתי ממליצה לך לשקול קודם לכן. בהצלחה!
 X