על הספה - פורומי מומחים

פורום דכאון

לשוב לאשפוז פסיכאטרי

פורום דכאון

פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה מנהלת פורום דר' הלה רובין מי-טל
עובדת במרכז לבריאות הנפש "שלוותה" ובקליניקה פרטית בתל אביב. בעלת פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה
נסיון רב בטיפול בדכאון, חרדה, סכיזופרניה, קשיים חברתיים וזוגיים, התמודדות עם משברי חיים, אבל ואובדן. מרבה לעסוק בתחומים הקשורים בנשיות, אימהות ומגדר.

מטפלת בילדים, מתבגרים ומבוגרים. מתמחה בטיפול בגישה הפסיכודינאמית, תוך שילוב אלמנטים מגישות אחרות בהתאם לצרכי המטופל. בעלת הכשרה בטיפול

קוגניטיבי-התנהגותי (CBT) לחרדה ודכאון ובטיפול דיאלקטי-התנהגותי (DBT) להפרעת אישיות גבולית.


דאגנות או חרדה? מצב רוח ירוד או דכאון? האם כדאי לפנות לטיפול, ולמי?

הפורום יעסוק בשאלות מסוג זה, הקשורות לתחום הדכאון, החרדה לגווניה (כגון התקפי פאניקה, הפרעה אובססיבית-קומפולסיבית- OCD, הפרעת חרדה כללית) וההתמודדות עם אירוע טראומתי (כגון תאונת דרכים, אובדן פתאומי של אדם קרוב, תקיפה מינית). קשיים בתחומים אלו גורמים לסבל רב הן אצל האדם עצמו, והן בקרב האנשים בסביבתו. לעיתים קרובות, קשה לזהות האם מדובר בקשיים "נורמליים" או בקשיים חמורים יותר, הדורשים פניה לעזרה מקצועית. וכמובן, שגם הפניה לעזרה מקצועית מציבה שאלות וקשיים משלה: למי כדאי לפנות לאבחון וטיפול? מהן שיטות הטיפול המקובלות כיום?איזו שיטת טיפול מתאימה לי?

הפורום מציע מידע, התייעצות והכוונה ראשונית, אך אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, לאבחון ולטיפול. הפורום לא יעסוק בטיפול תרופתי.
שאלה:  לשוב לאשפוז פסיכאטרי  -  (אסנת)


אני אמא ל4 ילדים ופורים בפתח. מתקשה לתפקד ביום יום בגלל דיכאון. הייתי מאושפזת כ9 ימים במחלקה פתוחה מרצון. ועזבתי מרצוני לאחר לחץ מהעבודה ומבעלי לשוב.. לפני כיומיים נפגשצי עם הפסיכאטרית מבית החולים כחלק מהמעקב והיא המליצה חד משמעית לשוב. וטענה שעזבתי מוקדם מידי...( ???) אכן???יש טעם לשוב??? ולאבד דברים אחרים על הדרך :קשר עם ילדי. שקרים בעבודה. חוסר אונים של הבעל והרשימה ארוכה... ומצד שני.... כל כך קשה לי. לא מצליחה לבצעאת מה שחייבת.רק מה מה שאין ברירה. מציגה ומשחקת חיים כפולים.. יודעת שצריכה עזרה. ומהר . האם זה הפתרון היחיד?

תשובה:  לשוב לאשפוז פסיכאטרי - (הלה רובין מי-טל)


בוקר טוב אסנת, אין ספק שזו החלטה לא פשוטה עם מחירים לכאן ולכאן. מאוד קשה לייעץ ללא הכרות מעמיקה איתך, כדאי לקבל את ההחלטה במשותף עם הצוות המטפל שמכיר אותך ויוכל להמליץ הכי טוב. בהצלחה!
 X