על הספה - פורומי מומחים

פורום דכאון

מתחילה טיפול בקהילה

פורום דכאון

פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה מנהלת פורום דר' הלה רובין מי-טל
עובדת במרכז לבריאות הנפש "שלוותה" ובקליניקה פרטית בתל אביב. בעלת פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה
נסיון רב בטיפול בדכאון, חרדה, סכיזופרניה, קשיים חברתיים וזוגיים, התמודדות עם משברי חיים, אבל ואובדן. מרבה לעסוק בתחומים הקשורים בנשיות, אימהות ומגדר.

מטפלת בילדים, מתבגרים ומבוגרים. מתמחה בטיפול בגישה הפסיכודינאמית, תוך שילוב אלמנטים מגישות אחרות בהתאם לצרכי המטופל. בעלת הכשרה בטיפול

קוגניטיבי-התנהגותי (CBT) לחרדה ודכאון ובטיפול דיאלקטי-התנהגותי (DBT) להפרעת אישיות גבולית.


דאגנות או חרדה? מצב רוח ירוד או דכאון? האם כדאי לפנות לטיפול, ולמי?

הפורום יעסוק בשאלות מסוג זה, הקשורות לתחום הדכאון, החרדה לגווניה (כגון התקפי פאניקה, הפרעה אובססיבית-קומפולסיבית- OCD, הפרעת חרדה כללית) וההתמודדות עם אירוע טראומתי (כגון תאונת דרכים, אובדן פתאומי של אדם קרוב, תקיפה מינית). קשיים בתחומים אלו גורמים לסבל רב הן אצל האדם עצמו, והן בקרב האנשים בסביבתו. לעיתים קרובות, קשה לזהות האם מדובר בקשיים "נורמליים" או בקשיים חמורים יותר, הדורשים פניה לעזרה מקצועית. וכמובן, שגם הפניה לעזרה מקצועית מציבה שאלות וקשיים משלה: למי כדאי לפנות לאבחון וטיפול? מהן שיטות הטיפול המקובלות כיום?איזו שיטת טיפול מתאימה לי?

הפורום מציע מידע, התייעצות והכוונה ראשונית, אך אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, לאבחון ולטיפול. הפורום לא יעסוק בטיפול תרופתי.
שאלה:  מתחילה טיפול בקהילה  -  (אנונימית)


שלום רב. אחרי הרבה שנים של התלבטות החלטתי להתחיל טיפול נפשי בעקבות משבר שאני עוברת ביקשו ממני ללכת לקופת חולים להוציא טופס ואמרו לי שזה יקח זמן עד שיקראו לי להתחלת הטיפול. בנוסף רוצים לשלוח אותי לשיקום ועד אז אם כל הרצון לטיפול ופגשתי רופאים מקסימים שיפנו אותי לטיפול מסודר ושיקום אני עדין מפחדת מפסיכיאטרים פסיכיאטרים זה הפחד הכי גדול שלי אני עברתי בעבר טראומה בעקבות אשפוז שהיה לי לפני המון המון שנים ולכן הרבה שנים לא הלכתי לטיפול. אשמח מאוד אם תוכלו לתת לי עצה מעשית איך להקל על החרדה עד שיקראו לי לפגישה כי אמרו לי שזה לוקח זמן ואני ממש בחרדה יש לי כאבי ראש וחרדה לקראת הפגישה דפיקות לב חזקות רק בגלל שאני צריכה להתחיל טיפול מחדש אחרי הרבה שנים אני ממש אודה לכם אתם תעשו מצווה אם תוכלו להקל עלי איך בבית אני יכולה להתמודד אם החרדה כעצה מעשית עד הטיפול ואני כן רוצה טיפול אם כל הפחד והחרדה אבל בתכלס זה באמת חרדה אני לא יודעת מה הולך לקרות בפגישה הראשונה ואני ממש בחרדה אשמח ממש לעצות מעשיות מה לעשות בבית כדי להקל על החרדה כי משפחתי קשה לה לקבל את זה ואין לי אם מי לדבר גם לא אם הרופא משפחה. ממש תודה

תשובה:  מתחילה טיפול בקהילה


שלום לך, אני מבינה שהפגישה עצמה מעוררת חרדה אך יש לזכור שמטרתה היא להכיר אותך, להעריך את הקשיים שאת סובלת מהם ולהמליץ על תוכנית טיפולית מתאימה. לפיכך, אין צורך בהכנה מוקדמת וזה בצעד הראשון בדרך לטיפול. שיהיה בהצלחה!
 X