על הספה - פורומי מומחים

פורום דכאון

סחרחרות וחוסר שיווי משקל

פורום דכאון

פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה מנהלת פורום דר' הלה רובין מי-טל
עובדת במרכז לבריאות הנפש "שלוותה" ובקליניקה פרטית בתל אביב. בעלת פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה
נסיון רב בטיפול בדכאון, חרדה, סכיזופרניה, קשיים חברתיים וזוגיים, התמודדות עם משברי חיים, אבל ואובדן. מרבה לעסוק בתחומים הקשורים בנשיות, אימהות ומגדר.

מטפלת בילדים, מתבגרים ומבוגרים. מתמחה בטיפול בגישה הפסיכודינאמית, תוך שילוב אלמנטים מגישות אחרות בהתאם לצרכי המטופל. בעלת הכשרה בטיפול

קוגניטיבי-התנהגותי (CBT) לחרדה ודכאון ובטיפול דיאלקטי-התנהגותי (DBT) להפרעת אישיות גבולית.


דאגנות או חרדה? מצב רוח ירוד או דכאון? האם כדאי לפנות לטיפול, ולמי?

הפורום יעסוק בשאלות מסוג זה, הקשורות לתחום הדכאון, החרדה לגווניה (כגון התקפי פאניקה, הפרעה אובססיבית-קומפולסיבית- OCD, הפרעת חרדה כללית) וההתמודדות עם אירוע טראומתי (כגון תאונת דרכים, אובדן פתאומי של אדם קרוב, תקיפה מינית). קשיים בתחומים אלו גורמים לסבל רב הן אצל האדם עצמו, והן בקרב האנשים בסביבתו. לעיתים קרובות, קשה לזהות האם מדובר בקשיים "נורמליים" או בקשיים חמורים יותר, הדורשים פניה לעזרה מקצועית. וכמובן, שגם הפניה לעזרה מקצועית מציבה שאלות וקשיים משלה: למי כדאי לפנות לאבחון וטיפול? מהן שיטות הטיפול המקובלות כיום?איזו שיטת טיפול מתאימה לי?

הפורום מציע מידע, התייעצות והכוונה ראשונית, אך אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, לאבחון ולטיפול. הפורום לא יעסוק בטיפול תרופתי.
שאלה:  סחרחרות וחוסר שיווי משקל  -  (מיטל)


שלום רב דוקטור סבלתי בחיי הרבה פעמים מחרדה שנמשכה אפילו שנה ועברתי אותה בטיפול רגשי ללא עזרת כדורים והיה לי קשה הפעם אני מלפני ארוע משפחתי חשוב חטפתי סחרחורות איומות שאני לא יכולה לעמוד. הארוע עבר אך התופעות נשארו והתחזקו כל הבדיקות של האוזניים והראש תקינות כולל eeg mri וזה לא חולף התברר שאני צריכה להרגיע את מערכת העצבים כדי שזה יירגע והציעו לי ציפרלקס אני ממש מפחדת להתחיל עם כדורים אני בת 38 עם שתי בנות אף פעם לא לקחתי כדורים ואמרו לי שזה יכול לגרום לי לחזור לתפקד. יש ימים שבהם לא יכולה אפילו לשטוף כלים מהחוסר יציבות. אני לא מרגישה חרדה ובעיקרון נראה לי כאילו הכל בסדר אבל המטפלת שלי של שנים טוענת כמו הרופאים שיש צורך להרגיע את המערכת. מפחדת לגעת בכדור האם הכדור הזה משנה את אופי האדם?? האדם מסוגל לדבר או לספר דברים שלא חשב לפני?? עושה מחשבות אובדניות?? והאם יכול להחמיר את המצב?? האם היית ממליץ על משהו אחר להקלה והרגעה של מערכת העצבים ?? לא רוצה לקחת כדור ואז להיגמל שנים אשמח לעצתך תודה רבה ושבת שלום

תשובה:  סחרחרות וחוסר שיווי משקל


שלום מיטל, ציפרלקס נועד לטיפול במצבי חרדה ודכאון. זהו כדור שנמצא בשימוש נרחב והוא נחשב לבטוח לשימוש. נשמע שאת מטופלת היטב ע"י הגורמים המתאימים, כדאי לשתף אותם בהתלבטות שלך ולשאול את כל השאלות. בהצלחה!
 X