על הספה - פורומי מומחים

פורום דכאון

ציפרלקס- להגדיל מינון

פורום דכאון

פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה מנהלת פורום דר' הלה רובין מי-טל
עובדת במרכז לבריאות הנפש "שלוותה" ובקליניקה פרטית בתל אביב. בעלת פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה
נסיון רב בטיפול בדכאון, חרדה, סכיזופרניה, קשיים חברתיים וזוגיים, התמודדות עם משברי חיים, אבל ואובדן. מרבה לעסוק בתחומים הקשורים בנשיות, אימהות ומגדר.

מטפלת בילדים, מתבגרים ומבוגרים. מתמחה בטיפול בגישה הפסיכודינאמית, תוך שילוב אלמנטים מגישות אחרות בהתאם לצרכי המטופל. בעלת הכשרה בטיפול

קוגניטיבי-התנהגותי (CBT) לחרדה ודכאון ובטיפול דיאלקטי-התנהגותי (DBT) להפרעת אישיות גבולית.


דאגנות או חרדה? מצב רוח ירוד או דכאון? האם כדאי לפנות לטיפול, ולמי?

הפורום יעסוק בשאלות מסוג זה, הקשורות לתחום הדכאון, החרדה לגווניה (כגון התקפי פאניקה, הפרעה אובססיבית-קומפולסיבית- OCD, הפרעת חרדה כללית) וההתמודדות עם אירוע טראומתי (כגון תאונת דרכים, אובדן פתאומי של אדם קרוב, תקיפה מינית). קשיים בתחומים אלו גורמים לסבל רב הן אצל האדם עצמו, והן בקרב האנשים בסביבתו. לעיתים קרובות, קשה לזהות האם מדובר בקשיים "נורמליים" או בקשיים חמורים יותר, הדורשים פניה לעזרה מקצועית. וכמובן, שגם הפניה לעזרה מקצועית מציבה שאלות וקשיים משלה: למי כדאי לפנות לאבחון וטיפול? מהן שיטות הטיפול המקובלות כיום?איזו שיטת טיפול מתאימה לי?

הפורום מציע מידע, התייעצות והכוונה ראשונית, אך אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, לאבחון ולטיפול. הפורום לא יעסוק בטיפול תרופתי.
שאלה:  ציפרלקס- להגדיל מינון  -  (הילה )


ערב טוב, בעלי , בן 40, שוקל 78 קג, אובחן עם הפרעות אישיות (משני אשכולות)... והחל ליטול בהמלצת רופא ציפרלקס . הרופא המליץ על 10 מג במשך עשרה ימים ולאחר מכן לעלות ל 20 מג. שאלותיי: 1. בעלי חש שיפור כבר ביום הראשון. גם אני הרגשתי שהוא אחר . תחילה חשבתי שזה בדמיון שלו אבל גם בהמשך הימים ראיתי שהוא אכן רגוע הרבה יותר. איך זה ייתכן? 2. בעלי כבר נוטל את הכדור 6 ימים. והוא ממש בסדר! הוא במצב מצוין! משהו שלא הכרתי בו. האם לעלות את המינון בכל זאת ל 20 או להשאר עם 10? תודה

תשובה:  ציפרלקס- להגדיל מינון - (הלה רובין מי-טל)


שלום הילה, איננו נותנים מענה לשאלות תרופתיות בפורום זה. יש להתייעץ עם הרופא המטפל. בהצלחה!
 X