על הספה - פורומי מומחים

פורום דכאון

שינה

פורום דכאון

פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה מנהלת פורום דר' הלה רובין מי-טל
עובדת במרכז לבריאות הנפש "שלוותה" ובקליניקה פרטית בתל אביב. בעלת פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה
נסיון רב בטיפול בדכאון, חרדה, סכיזופרניה, קשיים חברתיים וזוגיים, התמודדות עם משברי חיים, אבל ואובדן. מרבה לעסוק בתחומים הקשורים בנשיות, אימהות ומגדר.

מטפלת בילדים, מתבגרים ומבוגרים. מתמחה בטיפול בגישה הפסיכודינאמית, תוך שילוב אלמנטים מגישות אחרות בהתאם לצרכי המטופל. בעלת הכשרה בטיפול

קוגניטיבי-התנהגותי (CBT) לחרדה ודכאון ובטיפול דיאלקטי-התנהגותי (DBT) להפרעת אישיות גבולית.


דאגנות או חרדה? מצב רוח ירוד או דכאון? האם כדאי לפנות לטיפול, ולמי?

הפורום יעסוק בשאלות מסוג זה, הקשורות לתחום הדכאון, החרדה לגווניה (כגון התקפי פאניקה, הפרעה אובססיבית-קומפולסיבית- OCD, הפרעת חרדה כללית) וההתמודדות עם אירוע טראומתי (כגון תאונת דרכים, אובדן פתאומי של אדם קרוב, תקיפה מינית). קשיים בתחומים אלו גורמים לסבל רב הן אצל האדם עצמו, והן בקרב האנשים בסביבתו. לעיתים קרובות, קשה לזהות האם מדובר בקשיים "נורמליים" או בקשיים חמורים יותר, הדורשים פניה לעזרה מקצועית. וכמובן, שגם הפניה לעזרה מקצועית מציבה שאלות וקשיים משלה: למי כדאי לפנות לאבחון וטיפול? מהן שיטות הטיפול המקובלות כיום?איזו שיטת טיפול מתאימה לי?

הפורום מציע מידע, התייעצות והכוונה ראשונית, אך אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, לאבחון ולטיפול. הפורום לא יעסוק בטיפול תרופתי.
שאלה:  שינה  -  (רחל)


ערב טוב אחי בן 62 רווק , לפני 5 שנים החל לדבר לא לענין. מתקשה ללכת לעבודה. הפסיק לעבוד מספר שנים יושב בחוסר מעש.מבחינה רפואית הכל תקין.סובל מלחץ דם גבוה מאוזן בכדורים. הוא קיבל הרבה כדורים פסיכיאטרים המצב אותו דבר אין שיפור. בשנים האחרונות מתלונן שהוא לא ישן (רואים שהוא ישן) והוא חושב שהוא בסכנה בשל כך.חושב שימות. לא יודעים מה לעשות? לפני הקורונה עבד חצי משרה כשנה לא רצוף . לא מחייך עצוב וכל הזמן אומר שחייו בסכנה. איבד את החיים. מבקשת את עזרתך הכוונה ... מטופל אצל פסיכיאטר אך אין שינוי. תודה מראש

תשובה:  שינה - (הלה רובין מי-טל)


שלום רחל, ממה שאת מתארת נשמע שאחיך סובל מחרדה לשלמות הגוף, יתכן שאף עם קווים פרנואידים. טיפול פסיכיאטרי אמור להביא לשיפור, ואם זה לא המצב- יש להתייעץ עם הרופא ולשקול שינויים תרופתיים. בנוסף, כדאי למצוא עבורו טיפול נפשי מתאים, יתכן שכזה שיהיה בו גם היבט שיקומי לאור התקופה הארוכה בה תפקודו ירוד. בהצלחה!
 X