על הספה - פורומי מומחים

פורום דכאון

תסמינים לחרדה ולחץ

פורום דכאון

פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה מנהלת פורום דר' הלה רובין מי-טל
עובדת במרכז לבריאות הנפש "שלוותה" ובקליניקה פרטית בתל אביב. בעלת פורום דכאון, חרדה והתמודדות עם טראומה
נסיון רב בטיפול בדכאון, חרדה, סכיזופרניה, קשיים חברתיים וזוגיים, התמודדות עם משברי חיים, אבל ואובדן. מרבה לעסוק בתחומים הקשורים בנשיות, אימהות ומגדר.

מטפלת בילדים, מתבגרים ומבוגרים. מתמחה בטיפול בגישה הפסיכודינאמית, תוך שילוב אלמנטים מגישות אחרות בהתאם לצרכי המטופל. בעלת הכשרה בטיפול

קוגניטיבי-התנהגותי (CBT) לחרדה ודכאון ובטיפול דיאלקטי-התנהגותי (DBT) להפרעת אישיות גבולית.


דאגנות או חרדה? מצב רוח ירוד או דכאון? האם כדאי לפנות לטיפול, ולמי?

הפורום יעסוק בשאלות מסוג זה, הקשורות לתחום הדכאון, החרדה לגווניה (כגון התקפי פאניקה, הפרעה אובססיבית-קומפולסיבית- OCD, הפרעת חרדה כללית) וההתמודדות עם אירוע טראומתי (כגון תאונת דרכים, אובדן פתאומי של אדם קרוב, תקיפה מינית). קשיים בתחומים אלו גורמים לסבל רב הן אצל האדם עצמו, והן בקרב האנשים בסביבתו. לעיתים קרובות, קשה לזהות האם מדובר בקשיים "נורמליים" או בקשיים חמורים יותר, הדורשים פניה לעזרה מקצועית. וכמובן, שגם הפניה לעזרה מקצועית מציבה שאלות וקשיים משלה: למי כדאי לפנות לאבחון וטיפול? מהן שיטות הטיפול המקובלות כיום?איזו שיטת טיפול מתאימה לי?

הפורום מציע מידע, התייעצות והכוונה ראשונית, אך אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, לאבחון ולטיפול. הפורום לא יעסוק בטיפול תרופתי.
שאלה:  תסמינים לחרדה ולחץ  -  (ירין)


שלום , אני בן 21 חייל בצבא , לפני כ3 שבועות התחלתי ליטול ציפרלקס עקב הפרעות חרדה התחלתי להתאזן קצת אבל פתאום התחיל משהו חדש , כאב ראש מוזר כזה יותר מציק פחות כואב , ועוד מצב ברגע שאני נרדם בערך 10 20 דקות , מרגיש שהכל מסתובב לי וחייב לפתוח את העיניים בישביל לחזור לעצמי , חשוב לציין שזה גורם לי חרדה מלהירדם מה שאני מרגיש זה עוד תסמין של חרדה ? חשוב לציין שביצעתי א.ק.ג ובדיקת לב והכל תקין חשוב לציין שבנוסף במהלך כל היום מרגיש ריקנות כזאת פחד מוזר כזה כל היום שמשבית אותי לגמרי

תשובה:  תסמינים לחרדה ולחץ - (הלה רובין מי-טל)


שלום ירין, יתכן שמדובר בתסמינים נוספים של החרדה- לעיתים מורגשת החמרה מסוימת עם תחילת הטיפול התרופתי, לפני שמגיעה ההטבה. כדאי בראש ובראשונה להתייעץ עם הרופא המטפל. מעבר לכך, במידה וזה מתאפשר לנוכח היותך חייל, מומלץ לשלב גם טיפול פסיכולוגי לצד הטיפול התרופתי. בהצלחה!
 X