על הספה - פורומי מומחים

פורום הגיל השלישי

מדריך כושר

פורום הגיל השלישי

פורום יעוץ והדרכה לגיל השלישי מנהלת פורום שרון האס-שופטי
עובדת סוציאלית וגרונטולוגית, מומחית לגיל זיקנה. בעלת ניסיון רב בטיפול ויעוץ לאדם הזקן ולבני פורום יעוץ והדרכה לגיל השלישי
משפחתו. עובדת בדיור מוגן לאוכלוסיית הגיל השלישי, בו מעניקה טיפול ויעוץ אישי, זוגי ומשפחתי ומייעצת במגוון רחב של שאלות והתמודדויות הכרוכות עם גיל זיקנה.

בפורום זה אתן מענה לשאלות מגוונות הקשורות לגיל הזיקנה. גיל זיקנה מזמן לאדם המזדקן ולבני משפחתו התמודדויות רבות, שברובן קשורות בשינויים תפקודיים ובצורך להסתגלות והתאמה למצבי חיים חדשים: שינויים פיזיולוגיים וקוגנטיביים, אובדנים שונים ומשברים רגשיים, שינוייים ביחסים הזוגיים והמשפחתיים ועוד. כמו כן עולות שאלות הקשורות במימוש זכויות: מול הביטוח הלאומי, פניה לקבלת עובד/ת זר/ה, מילוי טפסים של יפוי כוח רפואי והנחיות רפואית מקדימות למצב רפואי עתידי ועוד..

אני מזמינה אותכם להתיעץ ולשתף בהתלבטויות ובשאלות המעסיקות אותכם ולקבל בפורום זה מענה אישי ומקצועי. לא אוכל לענות בפורום על שאלות רפואיות.


שאלה:  מדריך כושר  -  (יניב)


שלום רב, אמי בת 81 והיא מרותקת לביתה, היא סיעודית וכמעט לא יוצאת מהבית. היא מתלוננת שהיא חלשה והרופאה שלה המליצה שתעשה קצת ספורט. אפשר לקבל המלצות על מדריכי כושר שמגיעים הביתה ונותנים אימון אישי. הם צריכים להיות מדריכים או מדריכות שיודעים להדריך ספורט לגיל השלישי. לגבי קופ"ח , היא לא זכאית לשירותי מדריך כושר שהקופה מציעה. תודה.

תשובה:  מדריך כושר - (שרון האס-שופטי)


שלום יניב ותודה על השאלה/בקשה. איפה אמא מתגוררת?
 X