על הספה - פורומי מומחים

פורום הדרכת הורים

בן 3.5 נושך

פורום הדרכת הורים

פורום הדרכת הורים
מנהלת פורום אירית רוזנפלד אשר
מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת, מדריכת הורים וכמו כן מציעה טיפולים פרטניים. פורום הדרכת הורים
ההדרכה ההורית באה לסייע להורים להתנהל מול ילדיהם בחיי היום-יום בדגש על אופן ההתמודדות עם בעיות התנהגויות שונות, העצמת הסמכות ההורית, הגדרה מחדש של גבולות, כלים להתמודדות עם שלבי ההתפתחות של הילדים( כגון גיל ההתבגרות).

הפורום יעסוק בשאלות לגבי הצבת גבולות, התמודדות עם בעיות התנהגות של ילדים וחיזוק סמכותם של ההורים בתוך המשפחה .

הפורום אינו מהווה תחליף להתייעצות עם איש מקצוע ואינו מספק אבחון או טיפול, אלא מהווה מקום לקבלת תמיכה והכוונה.

שאלה:  בן 3.5 נושך  -  (גל)


שלום, בני בן 3.5, שנה ראשונה בגן עירייה. קיים איחור התפתחותי, לא מדבר בהתאם לילדים בגילו.קיים קושי בכניסה לגן, כשהוא צריך להחפרד ממני. מטופל כרגע אצל קלינאית תקשורת וריפוי בעיסוק. לאחרונה, נושך ילדים בגן חזק ובתדירות גבוהה. בדרך כלל בגלל שילד לקח לו משחק מסוים. כשכועסים עליו שנשך, הוא משפיל ראש,מכסה את הפנים ומבקש סליחה. הגננת הציעה טיפולים רגשיים. אשמח לדעתך בנושא או לפתרונות אפשריים. תודה רבה.

תשובה:  בן 3.5 נושך - (הילה שבורון)


שלום גל מכיון שבמך מטופל הייתי שואלת ראשית את המרפאה בעיסוק האם הנשיכות מקורן בויסות חושי ? כמו כן, האם עשיתם אבחון התפתחותי? כאשר יש פעשים התפתחותיים פעמים רבות התסכול של הילד בין רצונו למשחק ולבין קשיים ביצירת קשר, בתקשורת- באים לידי ביטוי בקשיים החברתיים ובהתנהגויות פחות מותאמות. בגיל זה ממליצה להתייעץ עם פסיכולוגית התפתחותית על מנת להחליט האם הדרכת הורים מספיקה , אולי כדאי לשלב גם טיפול דיאדי כדי לחזקו מבחינה רגשית. בינתיים, חשוב לתווך לו מצבים חברתיים, לתת לו כלים תקשורתיים חלופיים ולתרגל איתו בבית מה עושים כשהוא רוצה משהו מילדים אחרים והם לא נענים לו. בהצלחה!
 X