על הספה - פורומי מומחים

פורום הדרכת הורים

גיל התבגרות

פורום הדרכת הורים

פורום הדרכת הורים
מנהלת פורום אירית רוזנפלד אשר
מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת, מדריכת הורים וכמו כן מציעה טיפולים פרטניים. פורום הדרכת הורים
ההדרכה ההורית באה לסייע להורים להתנהל מול ילדיהם בחיי היום-יום בדגש על אופן ההתמודדות עם בעיות התנהגויות שונות, העצמת הסמכות ההורית, הגדרה מחדש של גבולות, כלים להתמודדות עם שלבי ההתפתחות של הילדים( כגון גיל ההתבגרות).

הפורום יעסוק בשאלות לגבי הצבת גבולות, התמודדות עם בעיות התנהגות של ילדים וחיזוק סמכותם של ההורים בתוך המשפחה .

הפורום אינו מהווה תחליף להתייעצות עם איש מקצוע ואינו מספק אבחון או טיפול, אלא מהווה מקום לקבלת תמיכה והכוונה.

שאלה:  גיל התבגרות  -  (אמא דואגת)


שלום, בני בן 12. בתקופה האחרונה הוא נמנע ללכת למקומות בטענה שאם יצטרך לשרותים (קיבה) הוא לא רוצה לעשות אלא רק בבית. הכל התחיל לפני כחודש וחצי בערך שהוא נכנס לשרותים כל בוקר למשך חצי שעה ויותר ורגיל אח"כ להתקלח. היו לו שלשולים וזה לקח קצת זמן ועבר. ומאז הוא מפחד שאם יהיה לו שוב אז הוא מעדיף ליהיות בבית. רציתי לבדוק את העינייי עם רופא גסטרו והוא בשום אופן לא הסכים ללכת מהפחד אם יצטרך לשרותים. מה עושים במקרה כזה? אי אפשר שכל היום ישב בבית . אודה מאד לעזרה!

תשובה:  גיל התבגרות - (אירית רוזנפלד אשר)


ניכר שבמקרה שתיארת קיים אלמנט רגשי של חרדה שהשתלטה על חייו. אך קודם לכן, יש למצות את הבדיקות והתהליכים הפיזיולוגיים. ולשם כך נראה שכדאי לערב את רופא הילדים או רופא משפחה, שהוא קרוב לוודאי דמות מוכרת עבור הילד. במפגש משותף לשניהם, להתמקד בהסברים שיפחיתו את החרדה בנוגע לביקור אצל רופא הגסטרו. במקביל יש להיוועץ עימו לגבי התחלה של טיפול רגשי כשהוא ינהל את התיק מול כל הגורמים המעורבים. הרבה בריאות ובהצלחה אירית
 X