על הספה - פורומי מומחים

פורום הדרכת הורים

מגע באיבר המין בת 9

פורום הדרכת הורים

פורום הדרכת הורים
מנהלת פורום אירית רוזנפלד אשר
מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת, מדריכת הורים וכמו כן מציעה טיפולים פרטניים. פורום הדרכת הורים
ההדרכה ההורית באה לסייע להורים להתנהל מול ילדיהם בחיי היום-יום בדגש על אופן ההתמודדות עם בעיות התנהגויות שונות, העצמת הסמכות ההורית, הגדרה מחדש של גבולות, כלים להתמודדות עם שלבי ההתפתחות של הילדים( כגון גיל ההתבגרות).

הפורום יעסוק בשאלות לגבי הצבת גבולות, התמודדות עם בעיות התנהגות של ילדים וחיזוק סמכותם של ההורים בתוך המשפחה .

הפורום אינו מהווה תחליף להתייעצות עם איש מקצוע ואינו מספק אבחון או טיפול, אלא מהווה מקום לקבלת תמיכה והכוונה.

שאלה:  מגע באיבר המין בת 9  -  (מיכל)


אנחנו הורים ל-6 בנות. הבת החמישית שלנו בת 9. בתקופת הקורונה ההורים של בעלי נמצאים איתה ועם הבת הקטנה שלנו הרבה במיוחד בתקופות של למידה מהבית. אמא של בעלי סיפרה לי שיום אחד ראתה את הבת בת ה9 משפשפת את הפות שלה עם טוש שהכניסה מתחת לתחתון. לאחר כמה ימים כשביתי ישבה להכין שיעורי בית בסלון היא ראתה שביתי יושבת בחצי פיסוק כשהפות חשופה והיא ומסתכלת ומשפשת שם בעזרת האצבע. חמותי העירה לה בעדינות וביקשה ממנה ללכת לשטוף ידיים עם סבון. וביתי ככה נבהלה שחמותי ראתה אותה ואחרי כמה דק אמרה לה ש״גירד לה״ ולכן עשתה את זה. חמי לעיתים מגיע מהעבודה באמצע היום ובאותו יום היה איתן. אנחנו דתיים וגם עניין הצניעות מטריד אותי. גם עניין ההגיינה. כשיש מגע ישיר שם ומי יודע איזה עוד חפצים היא כבר העבירה שם. דיברתי עם בעלי למען האמת לא קרה לנו משהו דומה עם הבנות הגדולות שלנו ואנחנו קצת נבוכים לשוחח איתה וגם לא יודעים כיצד לגשת לזה.

תשובה:  מגע באיבר המין בת 9 - (אירית רוזנפלד אשר)


הורים יקרים, מודה לכם על השאלה ראשית ארגיע אתכם ואומר שמתיאורכם עולה שהתנהגות בתכם נורמלית לחלוטין, והיא בסך הכול חוקרת את מיניותה. הדבר חדש לה וככל הנראה מעורר אצלה עניין וסקרנות ובעיקר גם הנאה. הנגיעה העצמית, מסבה לה עונג והיא חוזרת על הפעולה. לשאלתכם אוננות הינה דבר טבעי והיא מינית בכל שלב. כן יש מקום לתווך לה את נושא- לתת הסברים, לנרמל, ( לגיטמציה?), אולי לפתוח מקום לשאלות שעולות אצלה. בין היתר גם להתייחס לפרטיות- היכן מותר לאונן, וכמובן לנושא ההיגיינה. לצערי, הקושי מתחיל דווקא בתיווך לא מותאם של המבוגרים. הכוונה למסרים גלויים או סמויים שהורים מעבירים לילדיהם שעשויים בהמשך לעצב את עולמם המיני ( כמתמחה בטיפול המיני אני פוגשת זאת לעיתים תכופות). יש לקחת בחשבון שבשלב זה קיים בעולמה הרבה מאד בורות לגבי מיניות ואולי אף בלבול. ולכן תגובה של "לכי לשטוף את הידיים בסבון" - עשויה ליצור רושם מוטעה שהאוננות עצמה היא דבר מלוכלך (והנה מתחיל מעגל שלילי כבר בשלב הגילוי את המיניות של עצמה). כנ"ל להיכנס לחדר ולהעביר מסר שתזדרז עשויה להתפרש אצלה בצורה לא נכונה. אני מבינה שעל אף שיש לכם ניסיון הורי רב עם בנותיכם הבוגרות, התמודדות עם חינוך מיני חדשה לכם. אתם מבולבלים, נבוכים ואפילו נסערים ולכן כן הייתי ממליצה לקבל הדרכת הורים בעניין שקצת ירגיע ויעזור לכם לעשות סדר ולהעביר מסרים בצורה מותאמת. בהצלחה מרובה.
 X