על הספה - פורומי מומחים

פורום הדרכת הורים

תגובה

פורום הדרכת הורים

פורום הדרכת הורים
מנהלת פורום אירית רוזנפלד אשר
מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת, מדריכת הורים וכמו כן מציעה טיפולים פרטניים. פורום הדרכת הורים
ההדרכה ההורית באה לסייע להורים להתנהל מול ילדיהם בחיי היום-יום בדגש על אופן ההתמודדות עם בעיות התנהגויות שונות, העצמת הסמכות ההורית, הגדרה מחדש של גבולות, כלים להתמודדות עם שלבי ההתפתחות של הילדים( כגון גיל ההתבגרות).

הפורום יעסוק בשאלות לגבי הצבת גבולות, התמודדות עם בעיות התנהגות של ילדים וחיזוק סמכותם של ההורים בתוך המשפחה .

הפורום אינו מהווה תחליף להתייעצות עם איש מקצוע ואינו מספק אבחון או טיפול, אלא מהווה מקום לקבלת תמיכה והכוונה.

שאלה:  תגובה  -  (מיכל)


מודים לך על תגובתך !! מה הכוונה שלך בזה שהפעולה מסבה לה עונג? האם היא מרגישה מה שאנחנו קוראים לו ״אורגזמה״? אנחנו אכן מבולבלים נבוכים ונסערים, בטח כשאנחנו שמים לב שזה נעשה על בסיס יומי. אנחנו לא מציקים, אבל היא לא ״נזהרת״ מספיק, ויוצא שבלי לרצות אנחנו רואים אותה. גם אני הספקתי להיות עדה לזה כשבערב התכסתה בסלון (כשכולנו נמצאים שם באותו הזמן) כי ״קר לה״ אבל רואים שהיא עסוקה במשהו מתחת לשמיכה, והיה ניכר שהיא שקועה. יש פער מכיוןן שהיא עדיין ילדה, ולא ניכרים עליה סימני התבגרות, מצד שני ההתנהגות הזו שלה מזכירה בת בשיא גיל ההתבגרות שלה. ארבעת הגדולות שלנו הן בגילאי 13 ומעלה. אני בטוחה שכל אחת מהן גם הגיעה בעצמה לשלב גילוי מיניותה, וזה בסדר מבחינתי. אבל כל עוד זה נשאר עניין בינן לבין עצמן פרטי לגמרי שלהן. פה כל הבית שותף לגילוי הזה. בעלי מת מפחד שאין שם משהו מעבר שגרם לה להתנהגות זו והצליח להלחיץ גם אותי. אני ובעלי עובדים על זה, ומחפשים מטפלת באיזרינו. אבל עד אז, כיצד את ממליצה לנו לפעול? האם זה שאנחנו רואים ולא מתייחסים היא תקנית? (נכון לעכשיו).

תשובה:  תגובה - (אירית רוזנפלד אשר)


הורים יקרים, מדבריך עולה שאתם בלחץ רב סביב הנושא, וזה בהחלט מובן. כמו כן אני מזהה מתוך הכתוב והשאלות שהצגת, שקים חסך בידע אודות חינוך מיני והתפתחות מינית, שכן כפי שאמרת אתם נתקלים בזה, לראשונה. היא אינה "נזהרת" כיוון שהיא אינה מבינה שהיא אמורה לגעת בעצמה, במקום פרטי( ללא קהל). אף אחד לא הסביר לה. יתכן שהיא גם לא בדיוק מבינה מה קורה לה. והרי הזכרת קודם- היא מרגישה מאד בנח בבית. לצערי, אין פתרון ביניים , צריכה להתקיים שיחה . נקודה. כזו שתעביר מסר מותאם וברור כפי שציינתי בתשובתי הקודמת. מאידך, כל עוד אינכם מתייחסים היא תמשיך לקבל את הרושם שזה לגיטימי לעשות זאת בנוכחותכם. לצד כל זה, כמובן שקיימת האפשרות לגשת אליה, לבקש ממנה באוזן (שימו לב שלא להביך אותה ) שאת מה שהיא עושה, תעשה בחדרה הפרטי או בשירותים/ חדר רחצה מאחורי דלת סגורה. אך אני תוהה אם אתם מרגישים בנוח עם מסר שכזה, שכן כפי שציינתם גם אתם במבוכה וזקוקים לעיבוד של הדברים. ולחילופין, במקרה כזה, מה יקרה לכם במידה ויעלו שאלות ממנה אליכם?!. מקווה בשבילכם שבמהרה תצליחו למצוא איש מקצוע שייתן את הידע ההתפתחותי והחינוכי הרלוונטי, ובעיקר ירגיע ויעזור לכם לדייק את המסר אליה. כל טוב אירית
 X