על הספה - פורומי מומחים

פורום היריון ולידה

עוד ילדים

פורום היריון ולידה

פורום אמהות, היריון ולידה מנהלת פורום רחלי שרון גרטי
מטפלת בעלת ניסיון רב במבוגרים ובבוגרים צעירים. עובדת סוציאלית קלינית, פסיכותרפיסטית פורום אמהות, היריון ולידה
בשילוב גוף נפש ורוח, אמא לשלושה.


להיות אמא- פירושו כניסה לעולם רחב, אינסופי, של התמודדויות ומורכבויות. זוהי רכבת הרים רגשית בה אנו נעות במהירות בין רגעים של אושר, סיפוק עילאי, אהבה בעוצמה לא מוכרת ומשמעות קיומית ובין רגעים רבים של אי שקט, קונפליקטים, חוסר שליטה ופחד. המעבר בין תחושת הביטחון לבין הספק יכול להיות חד ומטלטל.

להיות אמא - פירושו מפגש מחודש עם הילדות שבנו, הילדות שבתוכנו- הניבטות אלינו מעיני הילדים שלנו ומתוך הקשר שאנו בונות עימם. זהו מפגש ייחודי ומרגש עם מי שהיינו ומי שעודנו, ולא פעם זהו מפגש המעורר חרדה ושאלות שאנו מפנות כלפי עצמנו- האם אני האם שקיוויתי להיות? האם ומתי אני פועלת כשם שאימי נהגה כלפיי?

פורום זה נועד לכן, אימהות ונשים חשובות, במטרה ללוות, לסייע ולעודד אתכן במסע האימהות, להיות אוזן קשבת וחושבת ביחד איתכן. רבות נכתב, נאמר ונשאל על מה הילד צריך. אבל כאן תישאל קודם לכן השאלה- מה אני, אמא, צריכה? וברור לכולנו כי כאשר אנחנו רגועות וברורות לעצמנו- גם לילדים שלנו ולמשפחות שלנו קל יותר.

אני מזמינה אתכן לשתף, להתלבט ולהתייעץ על כל נושא אישי המעסיק אתכן, ומאמינה כי בכוחן של התמיכה וההכוונה לאפשר לכן למצוא את הדרך הנכונה עבורכן.


שאלה:  עוד ילדים  -  (דקלה)


היי, בחרתי לשתף את תחושותיי. אני בשלב בחיים בו אני די צריכה להחליט איך תראה משפחתי מבחינת מספר הילדים. כרגע אני אמא לשני ילדים מדהימים, בני חמש ושנתיים, בן ובת. אני ובעלי מדברים על ילד נוסף, אך מרגישים כי אם נעשה ילד נוסף, כרגע לפחות, נעשה אותו כי "זה הדבר הנכון לעשות" או כי הסביבה שלנו אומרת לנו "אתם חייבים, אתם תצטערו על זה". ממש אשמח לשמוע דעה נוספת... די אבודה, מתלבטת, לא רגועה.... המשך יום נעים

תשובה:  עוד ילדים - (0)


ללא ספק מדובר בהחלטה משמעותית שאת ובן זוגך צריכים לקבל. לשם כך רצוי, אם את חשה שאתם מתקשים לקבל את ההחלטה, להעמיק את הבירור של כל אחד מכם עם עצמו ושלכם כזוג וכהורים. אם אינכם מצליחים להתקדם בכיוון מסויים אציע לכם לפנות להתייעצות עם איש מקצוע שיוכל לנסות ולאפשר לכם להעמיק את השיח עד לקבלת החלטה. נדמה לי כי בכל מקרה כדאי שתחליטו מה שנכון עבורכם ולא עבור הסביבה שלכם. בסופו של דבר עליכם יהיה לחיות את ההחלטות של עצמכם ולא אף אחד אחר.. בהצלחה.
 X