על הספה - פורומי מומחים

פורום היריון ולידה

תחילת היריון ולא שמחה

פורום היריון ולידה

פורום אמהות, היריון ולידה מנהלת פורום רחלי שרון גרטי
מטפלת בעלת ניסיון רב במבוגרים ובבוגרים צעירים. עובדת סוציאלית קלינית, פסיכותרפיסטית פורום אמהות, היריון ולידה
בשילוב גוף נפש ורוח, אמא לשלושה.


להיות אמא- פירושו כניסה לעולם רחב, אינסופי, של התמודדויות ומורכבויות. זוהי רכבת הרים רגשית בה אנו נעות במהירות בין רגעים של אושר, סיפוק עילאי, אהבה בעוצמה לא מוכרת ומשמעות קיומית ובין רגעים רבים של אי שקט, קונפליקטים, חוסר שליטה ופחד. המעבר בין תחושת הביטחון לבין הספק יכול להיות חד ומטלטל.

להיות אמא - פירושו מפגש מחודש עם הילדות שבנו, הילדות שבתוכנו- הניבטות אלינו מעיני הילדים שלנו ומתוך הקשר שאנו בונות עימם. זהו מפגש ייחודי ומרגש עם מי שהיינו ומי שעודנו, ולא פעם זהו מפגש המעורר חרדה ושאלות שאנו מפנות כלפי עצמנו- האם אני האם שקיוויתי להיות? האם ומתי אני פועלת כשם שאימי נהגה כלפיי?

פורום זה נועד לכן, אימהות ונשים חשובות, במטרה ללוות, לסייע ולעודד אתכן במסע האימהות, להיות אוזן קשבת וחושבת ביחד איתכן. רבות נכתב, נאמר ונשאל על מה הילד צריך. אבל כאן תישאל קודם לכן השאלה- מה אני, אמא, צריכה? וברור לכולנו כי כאשר אנחנו רגועות וברורות לעצמנו- גם לילדים שלנו ולמשפחות שלנו קל יותר.

אני מזמינה אתכן לשתף, להתלבט ולהתייעץ על כל נושא אישי המעסיק אתכן, ומאמינה כי בכוחן של התמיכה וההכוונה לאפשר לכן למצוא את הדרך הנכונה עבורכן.


שאלה:  תחילת היריון ולא שמחה  -  (רינת)


שלום רב, אני בת 32 נמצאת בזוגיות טובה הרבה שנים. גילינו שאני בהיריון ואני היום בהתחילת שבוע חמישי ואני מנסה להבין למה אני ובן זוגי לא שמחים מזה? מרגישים לחוצים ושזה כלכך גדול עלינו ואין לנו את השמחה של גילוי ההיריון וההתלהבות כמו כולם ולא כלום. יכול להיות שאנחנו לא מוכנים לזה?

תשובה:  תחילת היריון ולא שמחה - (רחלי שרון גרטי)


שלום לך, את עוברת שינוי גדול בחייך, ראשון מסוגו. להיות הורה זה תהליך ארוך, רצוף שאלות וחששות. טבעי מאד בעיניי שיעלו גם ספקות בנוגע להיריון שנמצא בתחילת דרכו. כאשר יש חרדה או מתח- קשה להרגיש גם שמחה. לכן אני מציעה לא להיבהל מעצמך, לקבל את תחושותייך כפי שהן. תני לעצמכם זמן לעכל את המתרחש. יש להניח שהזוגיות שלכן כללה את המחשבות על ההיריון בטרם נוצר.. קחי לך את הזמן. דברים עוד ישתנו בתוכך ובמחשבותייך. אם המצב לא משתפר ואת במצוקה מתמשכת סביב שאלה זו- פני לייעוץ מקצועי.
 X