על הספה - פורומי מומחים

פורום היריון ולידה

תינוק 0-3 חודש מתעורר כל שעה לאוכל מה לעשות כידי שיישן יוותר

פורום היריון ולידה

פורום אמהות, היריון ולידה מנהלת פורום רחלי שרון גרטי
מטפלת בעלת ניסיון רב במבוגרים ובבוגרים צעירים. עובדת סוציאלית קלינית, פסיכותרפיסטית פורום אמהות, היריון ולידה
בשילוב גוף נפש ורוח, אמא לשלושה.


להיות אמא- פירושו כניסה לעולם רחב, אינסופי, של התמודדויות ומורכבויות. זוהי רכבת הרים רגשית בה אנו נעות במהירות בין רגעים של אושר, סיפוק עילאי, אהבה בעוצמה לא מוכרת ומשמעות קיומית ובין רגעים רבים של אי שקט, קונפליקטים, חוסר שליטה ופחד. המעבר בין תחושת הביטחון לבין הספק יכול להיות חד ומטלטל.

להיות אמא - פירושו מפגש מחודש עם הילדות שבנו, הילדות שבתוכנו- הניבטות אלינו מעיני הילדים שלנו ומתוך הקשר שאנו בונות עימם. זהו מפגש ייחודי ומרגש עם מי שהיינו ומי שעודנו, ולא פעם זהו מפגש המעורר חרדה ושאלות שאנו מפנות כלפי עצמנו- האם אני האם שקיוויתי להיות? האם ומתי אני פועלת כשם שאימי נהגה כלפיי?

פורום זה נועד לכן, אימהות ונשים חשובות, במטרה ללוות, לסייע ולעודד אתכן במסע האימהות, להיות אוזן קשבת וחושבת ביחד איתכן. רבות נכתב, נאמר ונשאל על מה הילד צריך. אבל כאן תישאל קודם לכן השאלה- מה אני, אמא, צריכה? וברור לכולנו כי כאשר אנחנו רגועות וברורות לעצמנו- גם לילדים שלנו ולמשפחות שלנו קל יותר.

אני מזמינה אתכן לשתף, להתלבט ולהתייעץ על כל נושא אישי המעסיק אתכן, ומאמינה כי בכוחן של התמיכה וההכוונה לאפשר לכן למצוא את הדרך הנכונה עבורכן.


שאלה:  תינוק 0-3 חודש מתעורר כל שעה לאוכל מה לעשות כידי שיישן יוותר  -  (סבטלנה )


תינוק שלי בן כמה שבועות מתעורר כל שעה לאוכל , מה לעושות כידי שישן יותר ?

תשובה:  תינוק 0-3 חודש מתעורר כל שעה לאוכל מה לעשות כידי שיישן יוותר - (רחלי שרון גרטי)


ההתנהגות הקשורה באכילה ושינה בתחילת חייו של תינוק שונה מאחד לשני. ישנם תינוקות שמרבים בשינה וכאלו שמתקשים בכך. בעיקרון אם יש יציאות תקינות ובסה"כ את מתרשמת שהוא יכול גם להיות רגוע ושלו- אז לרוב זה יסתדר סביב גיל חודשיים שלושה. אני מציעה לנסות כל מיני דברים ולראות איך הוא מגיב אליהם- האם מקלחת טובה עוזרת לו לישון? אולי לשים אותו הרבה במנשא עלייך? סיבובים בחוץ?... כך תלמדי את תינוקך והוא ילמד אותך. במידה ואינו מצליח לישון כלל או שאינך רואה שום דיפור אני מציעה לפנות להתייעצות עם אחות טיפת חלב.
 X