על הספה - פורומי מומחים

פורום היריון ולידה

תעסוקה לילד בן שנה ושלושה חודשים

פורום היריון ולידה

פורום אמהות, היריון ולידה מנהלת פורום רחלי שרון גרטי
מטפלת בעלת ניסיון רב במבוגרים ובבוגרים צעירים. עובדת סוציאלית קלינית, פסיכותרפיסטית פורום אמהות, היריון ולידה
בשילוב גוף נפש ורוח, אמא לשלושה.


להיות אמא- פירושו כניסה לעולם רחב, אינסופי, של התמודדויות ומורכבויות. זוהי רכבת הרים רגשית בה אנו נעות במהירות בין רגעים של אושר, סיפוק עילאי, אהבה בעוצמה לא מוכרת ומשמעות קיומית ובין רגעים רבים של אי שקט, קונפליקטים, חוסר שליטה ופחד. המעבר בין תחושת הביטחון לבין הספק יכול להיות חד ומטלטל.

להיות אמא - פירושו מפגש מחודש עם הילדות שבנו, הילדות שבתוכנו- הניבטות אלינו מעיני הילדים שלנו ומתוך הקשר שאנו בונות עימם. זהו מפגש ייחודי ומרגש עם מי שהיינו ומי שעודנו, ולא פעם זהו מפגש המעורר חרדה ושאלות שאנו מפנות כלפי עצמנו- האם אני האם שקיוויתי להיות? האם ומתי אני פועלת כשם שאימי נהגה כלפיי?

פורום זה נועד לכן, אימהות ונשים חשובות, במטרה ללוות, לסייע ולעודד אתכן במסע האימהות, להיות אוזן קשבת וחושבת ביחד איתכן. רבות נכתב, נאמר ונשאל על מה הילד צריך. אבל כאן תישאל קודם לכן השאלה- מה אני, אמא, צריכה? וברור לכולנו כי כאשר אנחנו רגועות וברורות לעצמנו- גם לילדים שלנו ולמשפחות שלנו קל יותר.

אני מזמינה אתכן לשתף, להתלבט ולהתייעץ על כל נושא אישי המעסיק אתכן, ומאמינה כי בכוחן של התמיכה וההכוונה לאפשר לכן למצוא את הדרך הנכונה עבורכן.


שאלה:  תעסוקה לילד בן שנה ושלושה חודשים  -  (אנט)


שלום לכולם בני בן השנה ושלושה חודשים נחבל ברגלו בגן, כעת עם גבס לתקופה של חודש:( אני איתו בבית עכשיו, כיצד אוכל להעסיק את הילד? רעיונות? אני נותנת לו לצייר ולעשות הדבקות אך מה עוד אפשר לעשות?

תשובה:  תעסוקה לילד בן שנה ושלושה חודשים - (0)


אין ספק שזהו אתגר להעסיק בבית ילד בן שנה ו-3 חודשים, אשר ככלל נמצא בתקופה בה הוא נהנה להתרוצץ (אם בזחילה או בריצה) ולבלות עם העולם שבחוץ. עם זאת, נסי לחשוב על כך שהדבר דומה לסיטואציה של חורף קשה שבו לא יוצאים הרבה מן הבית.. העיקרון עליו אני ממליצה הוא שגרת יום, המכילה יחידות של זמן שלכל אחת מהן מטרה ברורה, למשל: השכמה, התלבשות, זמן משחק חופשי (בבוקר ילדים מצליחים להעסיק את עצמם טוב יותר מבשעות מאוחרות יותר)- שימי לו צעצועים על השטיח ותני לו לשחק לבד. ארוחת בוקר- אפשר לבלות בה ביחד, בסבלנות ובהנאה משחק משותף עם אמא- סיפורים, יצירות (אני לעיתים קרובות פוקדת חנות עם דברי יצירה ומבקשת מהם שינחו אותי לגבי אפשרויות בתואנה שאני חסרת דימיון יצירתי) זמן לצפייה בטלביזיה ארוחת צהריים שנת צהריים פעילות אחר הצהריים- אולי עם אנשים נוספים (חבר מהגן, בן משפחה, שכנה..) או אם ניתן להסיע אותו בעגלה לסיבוב קצר ארוחת ערב מקלחת סיפור ולמיטה. בהצלחה.. ותרגישו טוב!
 X