על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

אני בקשר הנכון

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  אני בקשר הנכון  -  (נועה)


היי, בת 23, בקשר כבר 5 שנים. הבן זוג ואני חווינו עליות מורדות אבל בחרנו להישאר יחד. אני לא בטוחה אם זו ההחלטה הנכונה וזה נוגע לשני דברים: הוא החבר הראשון שלי והסקס הראשון שלי, ואני 1. לא בטוחה שאני אוהבת אותו (אני חושבת שכן, אבל מאחר ואף פעם לפני לא עברתי את שלב ההתאהבות או הראש אני לא יודעת אם זה רק הרגל וחברות או גם אהבה? 2. אנחנו לא שוכבים הרבה, ואני לא יודעת לשים את האצבע למה. כשאנחנו שוכבים זה טוב (שוב, אני חושבת כי לא שכבתי עם אף אחד חוץ ממנו) ואני גם הרבה גומרת, ובכללי יש בינינו אינטימיות טובה רוב הזמן, מתכרבלים וזה אבל יש דברים שמפריעים לי אצלו (קצת כרס, ריח פה) שאני מתקשה להתעלם מהם. כמה פעמים אנחנו אמורים לשכב? זה בסדר שלא תמיד באלי? שהדברים האלו מפריעים לי? הוא הרבה יותר רוצה ממני גם את הסקס וגם את הקרבה הפיזית, נגיד להתכרבל בלילה, מה זה אומר שאני רוצה פחות? אני באמת רוצה להישאר איתו וכשחשבתי על שניפרד הרגשתי נורא, אבל אולי זה רק פחד? איך יודעים?

תשובה:  אני בקשר הנכון - (שרי וינר)


הי נעה מדבריך עולה קשר זוגי שנמשך 5 שנים. את מתארת שביחסים האנטמיים את מרגישה שיש לפעמים קושי שאת פחות רוצה. היחסים האנטמיים זה מרכיב חשוב בזוגיות אבל יש עוד מרכיבים כמו תקשורת, ערכים משותפים, חויות משותפות , שותפות ורצון להיות ביחד. מציעה לך לבדוק את כל המרכיבים שיש ושחשובים לך בזוגיות בנוסף לדברים שציינתי כדי לדעת את התשובה. יחבים אנטמים יכולים להשתנות באינטנסביות שלהם סאת לא התשובה היחידה.
 X