על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

זוגיות פרק ג'

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  זוגיות פרק ג'  -  (נעמה)


שלום. לי ולבן זוגי שהכרנו לפני כשנתיים ונישאנו, ישנה בעיה של היתנהלות פיננסית. לא עשינו הסכם ממון. אך לשנינו יש דירה, וכרגע גרים בדירה שלי, אני צריכה לצבור כסף כדי לשפץ את הדירה שלי שנמצאת במצב תחזוקתי גרוע, והוא מידי פעם עזר לי גם לשפץ אותה, אבל את הטיח מבחוץ שזה משהו גדול, הוא הבטיח ולא עשה, וכל הזמן מעביר את הזמן בלימוד , ולא משקיע ולו קצת בבית. בהתחלה וא עזר לי בחירוף נפש. ועכשיו פתחות ולא מוכן לעשות כל מיני דברים שאני מבקשת שהוא יעזור לי. שאלה כזו: האם הוא צריך להשתתף לפחות בלשלם את השכירות של הבית, ומי בעצם צריך לשלם עבור קניית המזון? טם הוא לא עושה את שאר הדברים שאני מבקשת שצריך לעשות בבית??? זה מרגיש לו יותר מידי דורסני מצידי, והרבה זמן שתקתי, וככה סתם עבר הזמן...

תשובה:  זוגיות פרק ג' - (שרי וינר)


הי נעמה נראה לי שנכון שתגיעו להסכם כספי ברור בינכם .
 X