על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

חברותיות יתר בעבודה

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  חברותיות יתר בעבודה  -  (מאיר)


היי, בשנתיים האחרונות אני ער לעובדה קצת מטרידה בכך שמצאתי שאישתי נמצאת תמיד בתמונות גם שהיא מעלה וגם לא ,תמיד בצמוד לאדם שהיא טוענת שהוא חבר טוב לעבודה ולא מעבר לזה, איכשהו תמיד שיש להם תמונות בעבודה או באירוע הם תמיד נמצאים צמודים, , בנוסף היא מקיימת קשר שהיא טוענת כחברי מחוץ לעבודה ולא על עניני עבודה עם אותו הבחור, היא שוללת כל קשר אחר מלבד קשר חברי איתו , דיברתי איתה והיא שוללת כל אפשרות אחרת מעבר למשתמע, לי זה נראה מוזר שאישה נשואה מוצאת את עצמה תמיד בתמונות מול אדם אחד ומקיימת קשר בוואטסאפ מולו ,אני ואישתי בקשר טוב, ומנהלים מערכת יחסים תקינה גם במיטה, אגב, אדם זה בהליך גרושין לאחרונה לאחר שאישתו בגדה בו, אשמח לתובנות שלך בנושא , האם זה תקין? איך להתנהג ומה לעשות, תודה !

תשובה:  חברותיות יתר בעבודה - (שרי וינר)


שלום מאיר מדבריך עולה שאתה ואישתך בקשר זוגי טוב. אך למרות הקשר הטוב בינכם אתה חושש לקשר שיש לה עם חבר לעבודה. השאלה היא האם אתה סומך על בת הזוג שלך? האם יש לך סיבות לחשוד? האם בשנות הזוגיות המשותפות שלכם היא לא שיתפה אותך והסתירה ממך דברים? אם התשובה לכל הדברים האלו היא שאתה סומך על בת הזוג שלך אז תשוחח איתה על החשש ותתן לה את האפשרות לשתף. אם הכל נראה לך אמין תנסה להניח לעניין ותשקיע בחיזוק הזוגיות. שרי
 X