על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

חוסר חשק לגבר

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  חוסר חשק לגבר  -  (קורל)


היי, אני ובעלי נשואים באושר 5 שנים. מפריע לי מאוד כמה דברים במיניות וביחסים ורוצה לשאול האם זה תקין או שיש בעיה ואיך ניתן לפתור. ראשית הוא לא יוזם כמעט אף פעם יחסים, ומציין שיעלה לו החשק רק אם אגיע בלבוש סקסי וכו, וכמעט אף פעם הוא לא מתחיל ויוזם, הוא לא אוהב לנשק אותי ואנחנו לא מתנשקים לפני או במהלך הסקס, גם משחק מקדים לא אוהב לעשות, ובגדול זה די להכנס לגמור מבחינתו. כשאנחנו במלון ויוצרים לנו אווירה רומנטית בחופשות הוא יותר מתפקד וכן עם חשק והלוואי שהיה ככה כל הזמן. העלאתי כאן הרבה דברים שמפריעים לי ולא יודעת האם זה תקין או חריג ואשמח לתגובתך.

תשובה:  חוסר חשק לגבר - (שרי וינר)


הי קורל. ההרגשה שלך היא החשובה ולא אם זה תקין אין חוקים במניות זה התהליכים שנוצרים בין בני הזוג. אםאת לא מרוצה זה מה שחשוב . אם ברצונך להתייחס לעניין ברצינות אתם צריכים לדבר על כך בפתיחות ואולי להתחיל טיפול במניות בינכם. בהצלחה
 X