על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

לאשתי היה רומן

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  לאשתי היה רומן  -  (מאיר )


שלום, אני נשוי 20 שנה, עם 3 ילדים. לפני כ 3 שנים עברנו משבר רציני, לאשתי היה רומן, שנמשך למרות הגילוי שלו, היא המשיכה להיות בקשר עם הבחור ולא הסתירה את זה. משם היא עשתה כל שיכלה לפגוע בי בצורה קשה. עד כדי להוציא אותי מהבית. כל התקופה הזו נסיתי לבנות את המערכת בחזרה, ולשמור על הבית. (ברור שהיו לי התפרצויות וההתנהגות שלי לא היתה תמימה בזמנו). אבל אני תמיד דחפתי ללכת למטפלים ורציתי לשמור על המערכת היחסים. לאחר שחזרתי הביתה הייתה לי הבנה אחרת לגבי המערכת יחסים שלנו. הבנתי שאין לי שותפה, שבעצם האישה שאיתי שיקרה לי במשך כל תקופת הזוגיות שלנו. בעצם הכל היה שקר, ושהיא עשתה הרבה דברים מאחורי גבי, ובעצם היא אף פעם לא באמת אהבה אותי. עכשיו אני נמצא איתה בגלל הילדים, אני לא רוצה להתגרש, כי אני פוחד על הילדים שלי. היא לא אמא טובה, פוגעת בהם, ואין לה שום חום כלפיהם. אני מפחד שהיא תפגע בהם בצורה שיהיה קשה לתקן אותה (מבחינה נפשית). בזמן הזה אני תומך בהם כל הזמן ומנסה לעודד אותם לדבר ומפתח אצלהם את הדברים שהם לא רואים אצל אמא שלהם. מצד שני, אני אובד עיצות בכל הקשור אליה, היא לא מפסיקה עם השקרים, מעמידה פנים שהיא מנסה לתקן אבל בעצם היא מנצלת אותי. הגעתי למצב שאני לא מסוגל להאמין לה לכלום, לפעמים אני חושב שעדיף היה שאולי כן יהיה לה רומן וכך היא תעזוב את הבית. אני כרגע לא מדבר איתה בכלל, לא מסוגל לדבר איתה, ומחזיק את עצמי לא לריב איתה. אני ממש לא נכנס איתה לעימות בכלל. מאחר ואני אומר לה שאני לא מתכוון לחזור על אותה שיחה כל הזמן. לא מתפרץ ולא רב בכלל. (אני יודע שזה מוציא אותה מדעתה אבל אני חייב לשמור על השקט הנפשי שלי, ולשמור שאני לא אצא מדעתי. אני מרגיש שעשיתי כל מה שאני יכול אבל כלום לא עובד. כך שדיי וותרתי. תודה

תשובה:  לאשתי היה רומן


הי אתה מתאר מערכת יחסים מאוד מורכבת רצופה משברים ועימותים. אם כרגע היא אומרת שהיא מוכנה לשנות טיפול זו הדרך. החוויה של הילדים גם מאוד פוגעת בילדים. כך שהשיקול של הפגיעה מתקיים בשני המקרים. אם היא לא מוכנה ללכת לטיפול חשוב שאתה תלך כדי לקבל תמיכה.
 X