על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

מעורערת

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  מעורערת  -  (דנית)


היי, אני בזוגיות הכי טובה שהייתה לי כבר שנתיים וחצי עם בחור מדהים. בשנה הראשונה של הזוגיות הייתי בטוחה שהוא האחד שלי. לאחר מכן היו לנו המון עליות וירידות, פרידות וחזרות, און אנד אוף בעקבות קצרים בתקשורת בעיקר. בעקבות כל ה״פיצוצים״ שהיו בינינו, האמונה שלי בקשר הלכה והתערערה, וכעת למרות שטוב לי איתו בקשר ושאני אוהבת אותו- אני מרגישה מאוד מבולבלת ומעורערת, ואני פוחדת שאנחנו ״מורחים״ את הזמן ושאין לקשר עתיד (לא יודעת אם זה נכון או לא). בנוסף, בזמן האחרון התחלתי ״לחפש״ אחרים כאילו אני רווקה. הדבר הזה עוד יותר מכביד עליי ולוחץ עליי לקחת החלטה, שאני לא יודעת מה היא לצערי.יותר מאודה לך אם תעזרי לי

תשובה:  מעורערת - (שרי וינר)


הי דנית אכן מדבריך עולה בלבול רב את מתארת שעכשיו הזוגיות טובה ומצד שני שאת רואה עוד אפשרויות. חשוב שתנסי לבדוק את כל מה שאת מרגישה שיש בינכם , את הסיבות למדוע את איתו , מה מחבר בינכם לצד הקשיים. ותנסי להחליט אם כל מה שיש מספיק כדי להשאר. רק אחרי שתבחני זאת לעומק אני ממליצה לך להחליט מה הלאה. בשלב הזה תנסי לא לפתח עוד מערכות אם את לא מצליחה קיבלת את התשובה. בהצלחה.
 X