על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

קנאה

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  קנאה  -  (אבי)


שלום, אני בחור בשנות ה20 לחיי, ולאחרונה פגשתי בחורה שמאוד מוצאת חן בעיני ואנחנו נורא אוהבים אחד את השניה. היום חברה שלי אומרת לי שהציעו לה אודישנים בסוכנות דוגמנות לבגדי, והיא אמרה לי את השם ושזה נראה מקום מסודר ובסדר. היה ברור ממנה שהיא מפחדת מהתגובה שלי. נכנסתי לאתר שלהם וראיתי בייחוד תמונות של דוגמניות הלבשה תחתונה וקצת בגדי ים. ישר נכנסתי להתקף קנאה מטורף, הסתגרתי בחדר ולא יכולתי לתפקד. אני לא יכול לחשוב על העובדה שהמון אנשים יסתכלו עליה בצורה כזאת ושיראו אותה כל היום הלבשה תחתונה. אני גם מבין שאולי אני מגזים ואנשים נורמאליים לא אמורים לחשוב בצורה כזאת. מאוד אוהב ומעריך אותה וחבל לי לאבד אותה בייחוד בגלל עניינים כאלה. אני חושב שגם אם אגיד לה על התחושות שלי, היא אולי לא תלך לאודישנים אבל היא בוודאי תישאר מאוד מתוסכלת עליי. מצד שני אני לא מצליח לשלוט בקנאה הזאת. יכול להיות שהתחרפנתי? מה עושים?

תשובה:  קנאה


הי אבי . לא נראה לי שהתחרפנת מה שאתה מרגיש בהחלט קשור לקנאה. בת הזוג שלך החליטה להתפרנס מדוגמנות ועליך לכבד זאת ולא לצפות שהיא תעזוב את פרנסתה כי אתה מקנא. עליך להיתמודד עם הקנאה לדבר איתה על כך חשוב שתראה אותה ולא את עצמך. עליך בהחלט לשוחח איתה על כך ולשתף אותה בקשיים שלך. אם תצליחו להיות פתוחים ולשוחח על כך בחופשיות אני מניחה שתתגברו על המכשול הזה ותמשיכו בזוגיות שלכם. בהצלחה.
 X