על הספה - פורומי מומחים

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים

מדברת לעצמי דברים קשים אבל במודעות מלאה-מה זה יכול

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים

פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים מנוהל ע"י נעה מצגר גרנות, פסיכולוגית קלינית מדריכה בטיפול ואבחון
נעה מצגר גרנות, פורום טיפול פסיכולוגי מבוגרים
פסיכולוגית קלינית מומחית עם הסמכה כמדריכה בטיפול ואבחון נסיון של 18 שנה בפסיכותרפיה בקליניקה פרטית ובמסגרות ציבוריות שונות. שילוב של כלים דינאמיים וCBT נסיון רב בטיפול במצבי דכאון, משברי חיים וקשיים עם נטיה מינית. נסיון רב בטיפול בדכאון אחרי לידה, ליווי נשים עם קשיי פריון. מדריכה בפסיכותרפיה ובכתיבת מקרים לבחינה.
אודות הפורום

הפורום מהווה מערכת שאלות-ותשובות עבור הקהל הרחב, המעוניין לקבל מענה לשאלות הנוגעות לטיפול פסיכולוגי במבוגרים.

ניתן לשתף בשאלות ודילמות לגבי טיפול פסיכולוגי, סוג הטיפול ומסגרת הטיפול. ההשתתפות באתר אנונימית. כל שאלה שתועלה לאתר תעבור קודם סינון על-ידי מנהלי הפורום, הרשאים להחליט שלא לפרסמה, או למחוק הודעה/שאלה שכבר פורסמה.

התייעצות דרך הפורום אינה מהווה תחליף לטיפול או להתייעצות מלאה עם איש מקצוע


שאלה:  מדברת לעצמי דברים קשים אבל במודעות מלאה-מה זה יכול  -  (נופר)


שלום,אני מוצאת את עצמי ,בעיקר בתקופות מאתגרות מבחינה רגשית, מדברת לעצמי אבל במודעות מוחלטת. אני מסתכלת שאין אף אחד בסביבה ופולטת מילים כמו " זונה מטומטמת! את טיפשה! " מפגרת! " ועוד דברים אפילו יותר קשים....שמכוונים אלי. לרוב זה קורה כשאני נזכרת בדברים מביכים שקרו לי ,בסיטואציות שהרגשתי בהן מבוכה גדולה וחוסר קבלה של עצמי. אני מציינת כי אין לי מחשבות שווא ובוחן המציאות שלי תקין, לא מדמיינת דברים ולא שומעת קולות. לפעמים כן יש לי דחף להגיד "זונה" בקול רם או עוד מילים לא נעימות...מלמלתי בשקט. פעם אחת קרה שתפסו אותי והיה לי כל כך לא נעים, ובלי קשר זה נשמע לי מצב בעייתי. מה זה יכול להיות? אני בת 26, לומדת ודי מתפקדת. זה קורה לי בעיקר בימים שאני לבד הרבה שעות אשמח לשמוע מה זה יכול להיות, מאיזה מקום זה מגיע. אפילו התחלתי לחשוב שהתפתחה אצלי תסמונת טורט אבל קראתי שזה לא יכול להתפרץ משום מקום באמצע החיים ושבנוסף אני מאוד מוחזקת ליד אחרים וזה קורה לי רק אחרי שאני לבד .

תשובה:  מדברת לעצמי דברים קשים אבל במודעות מלאה-מה זה יכול - (נעה מצגר גרנות)


נופר שלום. נשמע שיש מרכיב קומפולסיבי בהתנהגות שלך. כלומר שיש לך יכולת מסוימת לעצור אותה אך הדחף הפנימי חזק וקשה לך להתגבר עליו. אני ממליצה לך לפנות לפסיכיאטרית שתעשה הערכה מה הטיפול המתאים. ייתכן שימליצו לך להתחיל בטיפול פסיכולוגי וייתכן שימליצו לך לשלב מההתחלה טיפול פסיכולוגי וטיפול תרופתי שיעזור להתגבר על המרכיב הקומפולסיבי. בהצלחה. נעה
 X