על הספה - פורומי מומחים

פורום קורונה

הפסקת טיפול רגשי

פורום קורונה

פורום טיפול בצל קורונה הפורום מנוהל ע"י מיטב המומחים בבריאות הנפש של אתר על הספה.

אודות הפורום

ברוכים הבאים לפורום "טיפול בצל קורונה". פורום זה נפתח כמענה לתקופה המורכבת אשר כולנו עוברים, במטרה לסייע לציבור להתמודד טוב יותר עם ההנחיות המגבילות, עם הבדידות ועם מצבי חרדה וחוסר ודאות אשר כולנו חווים בעקבות המצב הנוכחי. בפורום זה נענה על שאלות אשר קשורות לאפשרויות לטיפול פסיכולוגי בתקופה הנוכחית- האם אפשר לקבל טיפול, באלו תנאים, ואיפה?

בנוסף, בפורום נתייחס לשאלות שונות אשר קשורות לאתגרים וקשיים רגשיים אשר קשורים במיוחד בתקופה הזו – ויסות הרגשות והחרדה, שימור הזוגיות, בריאות הנפש בזמן בידוד, סוגיות משפחתיות והתמודדות עם הילדים, עם שאלותיהם ושמירת שגרה ביתית שפויה. נשמח לשמוע מכם מה אתם צריכים ומה יכול לסייע לשרוד ימים אלו בבריאות נפשית טובה ככל הניתן.


שאלה:  הפסקת טיפול רגשי  -  (שרון)


שלום וברכה אני נמצאת בטיפול רגשי כ3 שנים. מיד בתחילת משבר הקורונה הודעתי למטפלת שלי שלא אגיע יותר. ונחכה לראות כיצד יתבהרו הענינים. כרגע כשהותר הטיפול והוסרו ההגבלות. אני מרגישה שהמטפלת אמורה לחזור אלי ולעדכן את חזרתה לשגרה. היא לא יצרה קשר בכל התקופה אולי מכיון שמבחינה מקצועית לא אמור להיות קשר. ואני מרגישה די נבגדת, אולי פגועה או שלא אכפת לה ממני. היא לא יוזמת תהליך חזרה ומציעה שנחזור לטיפול, האם באמת אני אמורה ליזום?

תשובה:  הפסקת טיפול רגשי


שלום לך, ראשית, מה שאת מרגישה חשוב, וסביר להניח שגם רלוונטי לטיפול. לכן, אני ממליצה ליצור קשר ביוזמתך עם המטפלת, וכשתיפגשו, לשתף אותה בתחושות שלך. שנית, כדאי לזכור שלא הייתה נקודה מאוד ברורה ממנה התחילו לחזור לשגרה. ספציפית לגבי החזרה לטיפול קליניקה, זה נתון בין היתר לשיקול הדעת של כל מטפל/ת. ישנם מטפלים שעדיין מטפלים רק אונליין, ועוד לא שבו למפגשים פנים מול פנים.
 X