על הספה - פורומי מומחים

פורום הדרכת הורים

גמילה ממוצץ

פורום הדרכת הורים

פורום הדרכת הורים
מנהלת פורום אירית רוזנפלד אשר
מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת, מדריכת הורים וכמו כן מציעה טיפולים פרטניים. פורום הדרכת הורים
ההדרכה ההורית באה לסייע להורים להתנהל מול ילדיהם בחיי היום-יום בדגש על אופן ההתמודדות עם בעיות התנהגויות שונות, העצמת הסמכות ההורית, הגדרה מחדש של גבולות, כלים להתמודדות עם שלבי ההתפתחות של הילדים( כגון גיל ההתבגרות).

הפורום יעסוק בשאלות לגבי הצבת גבולות, התמודדות עם בעיות התנהגות של ילדים וחיזוק סמכותם של ההורים בתוך המשפחה .

הפורום אינו מהווה תחליף להתייעצות עם איש מקצוע ואינו מספק אבחון או טיפול, אלא מהווה מקום לקבלת תמיכה והכוונה.

שאלה:  גמילה ממוצץ  -  (אנונימית )


בתי בת שלוש ושלושה חודשים, חודש וחצי בערך היא גמולה ממוצץ. ערב אחד לא מצאנו את המוצץ אמרנו לה שהיא אבד ומאז היא בלעדיו. יש לי תינוק בן 10 חודשים שלוקח מוצץ בלילה, במהלך חודש וחצי ראיתי אותה 3 פעמים בערך שמה את המוצץ של התינוק בפה, ובנוסף לפעמים נשברתי ולא ידעתי אם אני עושה נכון שאני לא נותנת לה מוצץ ונתתי לה מוצץ ושוב הפסקתי. אני יודעת שאני מבלבלת את הילדה אבל לא יודעת מה לעשות ברגע שהיא 'גונבת' את הוצץ של התינוק ובוכה שהיא רוצה מוצץ. תודה על היעוץ

תשובה:  גמילה ממוצץ - (0)


שלום אכן הבלבול מעביר מסרים סותרים לילדה והיא מתקשה להבין מה מצופה ממנה. אם היא מסתדרת בלי מוצץ אז למה לחוזר אחורה? כשאת נותנת לה מוצץ את אומרת של בעצם שאת לא מאמינה ביכולתה להסתדר ולהיות גדולה ועצמאית. לפי מה שאני מבינה מהמידע שנתת, רוב הסיכויים שהיא לוקחת את המוצץ של התינוק כי זה מאוד טבעי שהיא רוצה לפעמים לחוזר להיות התינוקת שלך , הילדה היחידה וזה טבעי לחלוטין. אם זה קורה אחת לחודש וזה מרגיע אותה וזה רק בלילה בשקט- מותר לה שיהיה לה מרחב שהוא שלה ללא התערבות מבוגר. אפשר גם לדבר איתה לבדוק איתהמדוע עושה זאת, לתת לה מילים לרצון לחזור להיות תינוקת לכמה שעות. זה כל כך טבעי- אפילו לנו יש רגעים של עייפות שכל מה שאנחנו רוצים שמישהו יעשה הכל בשבילנו ויטפל בנו. צריך לומר לה שהרצון לגיטימי ולהציע לה חלופות מרגיעות לצורך זה. בהצלחה, הילה.
 X