על הספה - פורומי מומחים

פורום היריון ולידה

ילד בן שנה ו7 חודשים שמתעורר הרבה בלילה

פורום היריון ולידה

פורום אמהות, היריון ולידה מנהלת פורום רחלי שרון גרטי
מטפלת בעלת ניסיון רב במבוגרים ובבוגרים צעירים. עובדת סוציאלית קלינית, פסיכותרפיסטית פורום אמהות, היריון ולידה
בשילוב גוף נפש ורוח, אמא לשלושה.


להיות אמא- פירושו כניסה לעולם רחב, אינסופי, של התמודדויות ומורכבויות. זוהי רכבת הרים רגשית בה אנו נעות במהירות בין רגעים של אושר, סיפוק עילאי, אהבה בעוצמה לא מוכרת ומשמעות קיומית ובין רגעים רבים של אי שקט, קונפליקטים, חוסר שליטה ופחד. המעבר בין תחושת הביטחון לבין הספק יכול להיות חד ומטלטל.

להיות אמא - פירושו מפגש מחודש עם הילדות שבנו, הילדות שבתוכנו- הניבטות אלינו מעיני הילדים שלנו ומתוך הקשר שאנו בונות עימם. זהו מפגש ייחודי ומרגש עם מי שהיינו ומי שעודנו, ולא פעם זהו מפגש המעורר חרדה ושאלות שאנו מפנות כלפי עצמנו- האם אני האם שקיוויתי להיות? האם ומתי אני פועלת כשם שאימי נהגה כלפיי?

פורום זה נועד לכן, אימהות ונשים חשובות, במטרה ללוות, לסייע ולעודד אתכן במסע האימהות, להיות אוזן קשבת וחושבת ביחד איתכן. רבות נכתב, נאמר ונשאל על מה הילד צריך. אבל כאן תישאל קודם לכן השאלה- מה אני, אמא, צריכה? וברור לכולנו כי כאשר אנחנו רגועות וברורות לעצמנו- גם לילדים שלנו ולמשפחות שלנו קל יותר.

אני מזמינה אתכן לשתף, להתלבט ולהתייעץ על כל נושא אישי המעסיק אתכן, ומאמינה כי בכוחן של התמיכה וההכוונה לאפשר לכן למצוא את הדרך הנכונה עבורכן.


שאלה:  ילד בן שנה ו7 חודשים שמתעורר הרבה בלילה  -  (אמאלה)


שלום לכולן, הבן שלי בן שנה ו7 ובחודשים, הפסיק לאכול בלילות, אבל בתקופה אחרונה, בערך בחודשיים האחרונים, הוא מתעור בין 3-4 פעמים בלילה וכמתעורר אני מביאה לו בקבוק מים והוא חוזר לישון. אני לא צריכה לפרט ולהגיד לכן כמה זה קשה!!! מאוד קשה!!! מה גם שאני בהריון מתקדם אז אני ממש חסרת כוחות. אני לא יודעת למה הוא מתעורר. לא נראה שמשהו מציק לו והוא גם לא דורש אוכל. אני מרגישה שהוא מתעורר סתם ופשוט צריך אותי כדי לחזור לישון. צריכה את עזרתכן, מה אני עושה לא נכון? מה אני צריכה לעשות אחרת? תודה למגיבות!

תשובה:  ילד בן שנה ו7 חודשים שמתעורר הרבה בלילה - (0)


פורום זה אינו מיועד לשיח של תגובות גולשים על כן אתייחס באופן אישי אלייך... תינוקות בגיל של בנך מתעוררים בלילות מסיבות שונות שאינן רק רעב- התעוררויות סתמיות, כאבי שיניים, חלומות ועוד. הם בין היתר מגיבים לשינויים בסביבתם כמו למשל היריון של אמא...הדרך שלהם לבטא את השינוי שהם חשים מתרחשת פעמים רבות בערוץ השינה. זה מאד נורמלי ולא אומר דבר וחצי דבר עלייך ועל הטיפול שלך.ואולם זה קשה להכיל התעוררויות מרובות, בייחוד אם את בהיריון. אני מציעה להקשיב לו ולעצמך, לנסות לעודדו לשוב ולהירדם לאחר מגע קצר ודיבור רך. אם ניתן להיעזר באנשי משפחה נוספים. בהצלחה
 X