על הספה - פורומי מומחים

פורום היריון ולידה

סימילאק אדוונס שלב 1

פורום היריון ולידה

פורום אמהות, היריון ולידה מנהלת פורום רחלי שרון גרטי
מטפלת בעלת ניסיון רב במבוגרים ובבוגרים צעירים. עובדת סוציאלית קלינית, פסיכותרפיסטית פורום אמהות, היריון ולידה
בשילוב גוף נפש ורוח, אמא לשלושה.


להיות אמא- פירושו כניסה לעולם רחב, אינסופי, של התמודדויות ומורכבויות. זוהי רכבת הרים רגשית בה אנו נעות במהירות בין רגעים של אושר, סיפוק עילאי, אהבה בעוצמה לא מוכרת ומשמעות קיומית ובין רגעים רבים של אי שקט, קונפליקטים, חוסר שליטה ופחד. המעבר בין תחושת הביטחון לבין הספק יכול להיות חד ומטלטל.

להיות אמא - פירושו מפגש מחודש עם הילדות שבנו, הילדות שבתוכנו- הניבטות אלינו מעיני הילדים שלנו ומתוך הקשר שאנו בונות עימם. זהו מפגש ייחודי ומרגש עם מי שהיינו ומי שעודנו, ולא פעם זהו מפגש המעורר חרדה ושאלות שאנו מפנות כלפי עצמנו- האם אני האם שקיוויתי להיות? האם ומתי אני פועלת כשם שאימי נהגה כלפיי?

פורום זה נועד לכן, אימהות ונשים חשובות, במטרה ללוות, לסייע ולעודד אתכן במסע האימהות, להיות אוזן קשבת וחושבת ביחד איתכן. רבות נכתב, נאמר ונשאל על מה הילד צריך. אבל כאן תישאל קודם לכן השאלה- מה אני, אמא, צריכה? וברור לכולנו כי כאשר אנחנו רגועות וברורות לעצמנו- גם לילדים שלנו ולמשפחות שלנו קל יותר.

אני מזמינה אתכן לשתף, להתלבט ולהתייעץ על כל נושא אישי המעסיק אתכן, ומאמינה כי בכוחן של התמיכה וההכוונה לאפשר לכן למצוא את הדרך הנכונה עבורכן.


שאלה:  סימילאק אדוונס שלב 1  -  (הילה)


היי, אני אמא לשלושה ילדים, שני בנים בני 5 ו 6 ותינוקת בת חודשיים. התחלתי לשלב לה סימילאק אדוונס פלוס. עם הבנים אני זוכרת שהסימילאק היה סמיך ואפילו הייתי צריכה לערבב אותו עם כפית כדי לא ליצור בועות ולהמיס את הגושים. חברות שלי שילדו גם לפני שנה מכירות את הסימילאק כסמיך. בשונה מפעם, הסימילאק שאני נותנת וזה אותו סימילאק, דליל מאוד ולא נוצרים בו גושים כלל וכלל והערבוב מאוד פשוט. הסימילאק מתמוסס מהר מאוד. זה נראה לי מוזר. יש עוד מישהי שנתקלה בזה? התקשרתי לסימילאק, הם לא רואים בזה בעיה. בברכה

תשובה:  סימילאק אדוונס שלב 1 - (0)


חשוב לי לומר לך כי עצם החיפוש אחר פתרון הוא כבר תחילתו של הפתרון למצב עימו את מתמודדת. הקשר שנבנה עם התינוק הינו תהליך של בירור צרכים ומתן מענים. זהו תהליך שדורש זמן ומאפשר את ההתפתחות של התינוק ושל הקשר עימו. אני מציעה לך לנסות דברים שונים עם ילדתך ולבדוק ביחד עימה מה עובד יותר ופחות. זהו תהליך של ניסוי ותהייה- כפי שאת עושה:עם מנשא או בלי, בעגלה, במיטה. לא למהר להרים ואפשר לתת קצת לבכות. אם לא הולך- להרים ולהמשיך את היום ולנסות שוב בהמשך. אני מעריכה שיש סיכוי טוב שתראי עם הזמן שיש שיפור. אם לא את בהחלט יכולה להתייעץ עם טיפת חלב או האחות המטפלת.
 X