אודות על הספה


אודות על הספה

אתר על הספה צמח מתוך התנסות אישית ומתסכלת במסע לחיפוש מטפל.

האינטרנט שהפך להיות כלי בלתי נפרד מחיינו בכל תחום, הראשון לייעץ ולכוון, הכשיל ואכזב. קיבלנו תוצאות רבות מספור, ללא יכולת להבין מי המטפל המתאים ביותר? מי מוסמך באמת? איזה מטפל מתאים לאילו קשיים?

בעוד לחפש מסעדה, מסלול לימודים, רופא וכו'- המסע קל וקצר, האינפורמציה הוירטואלית זורמת, כאשר רצינו להתנסות בחיפוש מטפל רגשי, היה ואקום גדול.

בנוסף, עמד לנגד עיננו צורך לעשות יחסי ציבור טובים יותר לטיפול הנפשי. כבר שנים שללכת לטיפול פסיכולוגי אינו בחזקת בושה אבל עדיין הקול החזק ברחוב טוען "כי לשם מה לי לשלם כל כך הרבה כסף בשביל לשבת על הספה של מישהו שרק יקשיב ויהנהן, בשביל זה יש לי משפחה וחברים".

צוות אתר על הספה, משלב אנשי מקצועות טיפוליים יחד עם אנשי אינטרנט. לכולנו, חוויה מדהימה ועם זאת כל כך שונה של טיפול פסיכולוגי. לשם כך יצרנו את "על הספה" מתוך רצון לעזור לכל מי שחש אי נוחות או קושי בחייו, למצוא את העזרה המקצועית הנכונה ולהתחיל, כבר היום, במסע לקראת איכות חיים טובה יותר.

בראש ובראשונה, יצרנו מנגנון חיפוש המתאים לכל אדם, ללא כל ידע או השכלה בתחומים הטיפוליים, ללא צורך בקריאה אין סופית, למציאת המטפל המתאים ביותר עבורו. אתר על הספה יקח אותך "יד ביד", בקלילות ובנוחות וילווה אותך עד חדר הטיפולים.

אתר על הספה הינו קודם כל אתר מקצועי. כחלק מהחזון לחזק עמדות אוהדות כלפי המקצוע והתחום, חשוב לנו ללמד את הפונים לטיפול להעריך נכונה את ההכשרה של המטפל, להיות קניין נבון ומבין של שירותי בריאות הנפש. כל המטפלים הרשומים באינדקס על הספה הם בעלי הכשרה מוסדרת ומוכרת על ידי משרד הבריאות. לא תמצאו אצלנו נותני שירות אשר מציעים טיפול לאחר הכשרה מקוצרת או "דומה" להכשרה המוכרת.

בנוסף, מהווה האתר מרכז מידע בנושאים שונים הקשורים להתפתחות הילד, והרווחה הנפשית. סוגי בעיות ואבחנות, מורה נבוכים בקריאת אבחונים, גישות ושיטות טיפול ועוד.

הטיפול הפסיכולוגי הקלאסי החל על הספה של זיגמונד פרויד. פרויד גילה כי כרופא, כאשר משוחח עם חוליו על בעיותיהם ומצוקותיהם, חל שיפור במצבם הבריאותי. הוא הזמין את החולים לשכב במרפאתו על הספה ולהעלות אסוציאציות חופשיות. הרעיון היה כי כאשר המטופל שוכב על הספה והמטפל יושב מאחורי ראשו ואינו רואה את המטפל, מתאפשרת טיפול אובייקטיבי בו המטפל מפריד את אישיותו מהטיפול ומשמש "מסך ריק" לקשייו של המטופל. מאז ועד היום עבר הטיפול הפסיכולוגי גלגולים רבים, מטופלים כבר לא בהכרח שוכבים על הספה, לרוב מוזמנים לשבת על ספה או כורסה, מול המטפל וברור כי לאישיות המטפל, תכונותיו וגישתו הטיפולית יש השפעה במידה מסוימת על מהלך הטיפול.

מה באתר על הספה?

עבור הקהל הרחב, באתר על הספה אינדקס גדול ומגוון של אנשי מקצוע מהתחומים הטיפוליים השונים. באינדקס ניתן לחפש ולהתמצא בכמה דרכים: ניתן לחפש מטפל עליו קיבלתם המלצה ואתם רוצים לקרוא עליו. כמו כן, פיתחנו מנגנון מתקדם וידידותי שיעזור לכל פונה להגיע למספר מטפלים המתאימים ביותר לאישיותו ולקשיים אותם רוצה לפתור ובכך להעלות משמעותית את סיכויי ההצלחה של הטיפול. צוות האתר כבר בדק עבורכם את אמינות התעודות, הניסיון וההכשרה של המטפלים.

בדף המידע רגע לפני תוכלו לקבל הסבר מפורט על מנגנון החיפוש, על השיקולים החשובים בבחירת מטפל ועל הפגישה הראשונה.


באתר על הספה רצינו להקל עליכם בפנייה הראשונה למטפל. לכן, אתם יכולים לבחור בין האפשרות להתקשר למטפל, לשלוח לו את מספר הטלפון שלכם ולחכות לטלפון שלו, או לשלוח לו שאלה במייל ולהתרשם מתשובתו לפני שתקבעו עמו פגישה ראשונה.

כמו כן בעל הספה כתבות, מאמרים, פורומים ומידע מקצועי המוגש לקוראים בגובה העיניים במטרה להפוך כל לקוח לבעל ידע מספק לבחור מטפל מתאים, ולשאול את השאלות הנכונות. במידע המוצג באתר תוכלו לקבל גם כלים ועצות בתחומים המעניינים אתכם.

לאנשי המקצוע, על הספה מציע כר רחב בתפוצה גדולה לפרסום, תוך חשיפה מקסימלית לאיכויות המקצועיות הייחודיות של כל מטפל. בנוסף לדף האישי, אנחנו מציעים אתר המעוצב לפי ראות עיניו ומתאים לצרכיו הפרסומיים. כמו כן אפשרות לפרסם מאמרים, כתבות ותכנים מקצועיים אשר יקבלו באתר במה בפני לקוחות פוטנציאליים וקולגות. לאנשי המקצוע אזור מיוחד ובו לוח מודעות, כלים משלימים לניהול הקליניקה, מבצעים והטבות, מידע על כנסים והשתלמויות וכן אינדקס לחיפוש הדרכה מקצועית.