חזרה לדף החיפוש>>

למי מיועד הטיפול?

כאדם אני מאמינה בסובלנות, פתיחות וחמלה כמטפלת אני מאמינה בהתאמת הטיפול והגישה הטיפולית לאדם שמולי תוך הקשבה, נוכחות חיה, יצירתיות הומור.

תחומי התמחות

זוגיות, הריון ולידה ,אמהות צעירה. דיכאון וחרדה. טיפול בטראומה.

 • אזור טיפול:   

  כרמיאל והסביבה, משגב,אונליין
 • כתובת:   

  משגב
 • שפות טיפול:   

  עברית,אנגלית
 • טלפון:   

 • שנות ניסיון:   

  12
 • טווח גילאים:   

  מבוגרים צעירים עד הגיל השלישי
 • טווח מחירים:   

  250-350

אודות איריס לי-דר

גישה טיפולית
אולי אחת השאלות הראשונות ששואלים אותי כששומעים שאני פסיכולוגית ואנשים שפנו לטיפול היא - "באיזו שיטה את עובדת". התשובה שלי היא תמיד זו - "אני לא מטפלת בשיטה, אני מטפלת באנשים". אחד הדברים שאני הכי אוהבת בעבודה שלי הוא המפגש עם א.נשים שונים ומגוונים, שמגיעים עם קשיים שונים, תפיסות, עמדות וסיפור חיים אחר. למול השוני והגיוון הזה, מצאתי שנכון לי יותר להתאים את השיטה או הגישה הטיפולית לאדם, ולא להיפך. התפיסה הזו מאפשרת לי, וגם דורשת ממני להמשיך ללמוד, להסתקרן, לשאול שאלות ולהיות מטפלת אינטגרטיבית ויצירתית. בעוד ששורשיי נטועים עמוק בפסיכולוגיה הדינאמית, הענפים שלי משתרגים להרבה גישות ותפיסות. אני משלבת בעבודה שלי מיינדפולנס, פילוסופיה מזרחית (בודהיסטית ווודית ) כלים קונקרטיים, הקשבה לגוף ודמיון מונחה.


השכלה אקדמית

2002-2005 תואר ראשון במדעי ההתנהגות במכללה האקדמית תל אביב יפו
2006-2008 תואר שני בפסיכולוגיה קלינית של המבוגר במכללה האקדמית תל אביב יפו
2010 - הכשרה כמדריכת הכנה ללידה ומלווה בלידה - "מהות" מרכז ההשתלמויות אוניברסיטת בר אילן
2015 - הכשרה בSEEFAR CBT - לטיפול בטראומה בהנחיית פרופ' מולי להד ומיקי דורון
2016 - הכשרת BOT - תרפיה מכוונת לידה בהנחיית קרן גדסי והילה לב רן
2018 - הכשרה בPE - חשיפה ממושכת לטיפול בטראומה בהנחיית פרופ' עדנה פואה


ניסיון מקצועי

סיימתי לימודי תואר ראשון ושני במכללה האקדמית תל אביב יפו שהייתה עבורי חממה וקרקע פורה לגישה האינטגרטיבית בטיפול. במהלך התואר טיפלתי כפרקטיקטנית במרפאת "בארי" של קופת חולים כללית, שם פגשתי מגוון אוכלוסיות והתאהבתי בעבודה עם מבוגרים צעירים שמחפשים את דרכם בחיים. לאחר התואר השני הרגשתי שאני צריכה לחקור גם את עולם הטיפול מחוץ לקליניקה ועבדתי כשנתיים בתור רכזת בפרויקט "ערים בלילה" לנוער בזנות של עמותת עלם. עבודת השטח, המפגש הבלתי אמצעי עם הנערים והנערות המדהימים האלו העמיקה את היכולת שלי לגמישות מחשבתית, ולעבודה שהיא לא תמיד בתוך הקופסא. לאחר מכן התמחיתי בשירותי הייעוץ לסטודנט באוניבסיסטת בן גוריון והעמקתי את ההבנה שלי את אוכלוסיית הצעירים, ואת המורכבות ההולכת וגדלה בעולמנו למצוא ולשמר זוגיות טובה ומיטיבה, לחיות בשלום ובחמלה עם ההחלטות והבחירות שלנו ובכלל, להפוך למבוגר בעולם. סיימתי את ההתמחות שלי בבית החולים לבריאות הנפש בנס ציונה ופתחתי קליניקה פרטית. במהלך השנים הוכשרתי להיות דולה ומדריכת הכנה ללידה והחיבור בין עולם התוכן הזה להיותי פסיכולוגית הוליד (תרתי משמע) כמובן אהבה נוספת והיא טיפול בנשים סביב הריון ולידה. ליווי בהתלבטויות, טיפולי פוריות, ליווי רגשי בהריון ולאחר לידה, טיפול בקשיים שלאחר לידה או אובדן הריון וכניסה להורות. קשה לי לתאר כמה אני אוהבת את העבודה עם נשים.
כמו כן התחלתי לפני כשש שנים לעבוד ב"טיפול קרוב" , מיזם ייחודי שאפשר לישראלים ברחבי העולם להיות בטיפול און ליין עם מטפלת ישראלית. שם רכשתי ידע וניסיון רב בעבודה הטיפולית און ליין.
כיום יש לי קליניקה בזום, בתל אביב ובכרמיאל.


צור קשר